Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Już jutro startuje konkurs #FakeHunter Challenge: „Energia i Klimat”. Szukaj fake newsów, wygrywaj nagrody!

22.11.2023, 08:00aktualizacja: 22.11.2023, 10:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Tematem kolejnej, już ósmej edycji #FakeHunter Challenge jest dezinformacja w dziedzinie energetyki i problemów klimatycznych Ziemi. Najlepsi łowcy fake newsów otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Konkurs #FakeHunter Challenge: „Energia i Klimat” odbędzie się w dniach 23–25 listopada 2023 r.

W ciągu trzech dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać znalezione w sieci fałszywe informacje dotyczące m. in. rynku paliw - ropy, gazu, węgla, w tym jego dostępności i emisyjności, rurociągów, transportu paliw, energetyki odnawialnej, jądrowej. 

„Konkurs jest o wszystkim, co dotyczy energetyki, czyli bardzo ważnej części naszego życia. Wystarczy zgłosić domniemany fake news, czyli informację, która wydaje się nieprawdziwa. Nasi ludzie ją zweryfikują i ocenią” – powiedział red. Wiktor Świetlik, jeden z organizatorów VIII edycji #FakeHunter Challenge „Energia i Klimat”.

Poszukiwane będą dezinformacyjne „newsy” o odnawialnych źródłach energii, pompach ciepła i wszelkich podobnych urządzeniach, zastępujących tradycyjne instalacje energetyczne. Uczestnicy konkursu powinni zwrócić uwagę na aspekty i konsekwencje gospodarcze wszystkiego, co dzieje się w energetyce i sferze dotyczącej zmian klimatycznych.

Zakres tematyczny konkursu uwzględnia również treści związane z nowymi technologiami powiązanymi ze zmianami w energetyce, samochodami elektrycznymi, alternatywnymi paliwami.

„Pragniemy podejmować aktywną walkę z dezinformacją obejmującą sferę energetyczną, paliwową oraz wszelkie jej aspekty gospodarcze, społeczno-polityczne, dotyczące bezpieczeństwa państwa oraz obywateli” – powiedziała Dorota Jeziorowska, dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. 

Nagrody dla najlepszych w dwu konkurencjach #FakeHunter Challenge „Energia i Klimat”, które nazwano: „Polowanie na fake newsy” i „#FakeHunter Detektyw Foto-Wideo” o punktacji łącznej, to: za pierwsze miejsce - 8 tys. zł, za drugie - 6 tys. zł, za trzecie - 3 tys. zł. Zwycięzców konkursu poznamy 1 grudnia 2023 o godz. 13.00.

Partnerem konkursu jest Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ).

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 22.11.2023, 08:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ