Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Katowice: Mieszkańcy Zawodzia wypowiedzą się w sprawie nocnej prohibicji

27.10.2022, 07:17aktualizacja: 27.10.2022, 07:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Informacja w sklepie o ograniczeniu sprzedaży alkoholu, Fot. Kamil Kalkowski
Informacja w sklepie o ograniczeniu sprzedaży alkoholu, Fot. Kamil Kalkowski
26 października br. prezydent Katowic podpisał zarządzenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami Zawodzia w sprawie wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w tej dzielnicy. W Katowicach takie rozwiązanie po raz pierwszy wprowadzono w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. Obecnie tzw. nocna prohibicja obejmuje 5 dzielnic.

–  Miasto ma służyć mieszkańcom, a my jesteśmy otwarci na każde rozwiązanie, które spotka się z aprobatą lokalnej społeczności. Wprowadzenie nocnej prohibicji w Śródmieściu Katowic w 2018 roku spotkało się z dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców, pomimo początkowych obaw. O  tym czy takie regulacje zostaną wprowadzone w kolejnych dzielnicach decydują mieszkańcy. Ich głos jest dla nas bardzo ważny, dlatego tam, gdzie mieszkańcy wskazywali, że chcą takiego rozwiązania zostało ono wprowadzone i obowiązuje. Natomiast, jak w przypadku Giszowca, którego mieszkańcy nie wyrazili aprobaty dla takiego rozwiązania ten głos również uszanowaliśmy – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Tym bardziej, już dzisiaj zachęcam mieszkańców Zawodzia do uczestnictwa w konsultacjach i wyrażenia swojej opinii w sprawie wprowadzenia nocnej prohibicji w tej dzielnicy – dodaje prezydent.

Konsultacje z mieszkańcami Zawodzia odbędą się w drugiej połowie listopada. Podobnie jak w poprzednich dzielnicach konsultacje zostaną przeprowadzone w formie otwartego spotkania oraz za pośrednictwem formularza ankietowego. Spotkanie odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” przy ul. Marcinkowskiego 13a, natomiast ankietę online będzie można uzupełnić od 16 do 30 listopada poprzez stronę Katowice.eu/konsultacje. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostaną również przedstawiciele zarówno Straży Miejskiej jak i Policji. Całość działań konsultacyjnych zostanie zakończona do końca grudnia br.

Przypomnijmy, że pierwsze ograniczenie dot. nocnej sprzedaży alkoholu zostało wprowadzone uchwałą Rady Miasta Katowice w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. W kolejnych latach doszły dzielnice: Szopienice-Burowiec i Załęże - od lutego 2021 r. oraz Dąbrówka Mała i Bogucice - od lipca br. Pod koniec 2020 r., działająca wówczas Rada Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie, wystąpiła o przeprowadzenie konsultacji społecznych dot. ewentualnego wprowadzenia na terenie Zawodzia ograniczenia godzin sprzedaży napojów alkoholowych. Z racji obostrzeń pandemicznych w pierwszej kolejności zaplanowano i przeprowadzono konsultacje w dzielnicach, w których wcześniej zawnioskowano o podobne działania (Giszowiec, Bogucice i Dąbrówka Mała).

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.10.2022, 07:17
Źródło informacji Katowice
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ