Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Kępno: Podpisano umowę na boisko wielofunkcyjne

28.08.2023, 09:36aktualizacja: 28.08.2023, 09:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UMiG Kępno
Fot. UMiG Kępno
Burmistrz Piotr Psikus podpisał umowę na wykonanie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Myjomicach. Wykonawcą zadania jest firma: Jacek Stempin „Alles Cool” Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja z Kępna.

Wartość inwestycji to 2 944 509 zł. Gmina Kępno uzyskała dofinansowanie na realizację tego zadnia w wysokości 1 800 000 zł z budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Olimpia – program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach Olimpijskich.

W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o lekkiej konstrukcji i wymiarach 28,2 m x 20 m. Nowy obiekt sportowy powstanie przy Szkole Podstawowej w Myjomicach wraz z łącznikiem z budynkiem szkoły.

Boisko, jako obiekt przyszkolny, przeznaczone będzie na potrzeby uczniów w ramach zajęć sportowych i rekreacyjnych. Poza tym boisko będzie dostępne na potrzeby lokalnej społeczności w ramach organizowanych okolicznościowych wydarzeń sportowych.
 
Wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej to:
- boisko do piłki ręcznej o wym. 17x24 m,
- boisko do siatkówki o wym. 9x18 m,
- dwa boiska do koszykówki (3x3) o wym. 12x19 m,
- mobilna strzelnica laserowa z 4 stanowiskami strzeleckimi.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.08.2023, 09:36
Źródło informacji Kępno
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ