Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Komunikat MSiT: Program Wsparcia Mistrzów – dodatkowe miliony złotych w ramach rządowego wsparcia klubów

14.01.2022, 16:09aktualizacja: 14.01.2022, 16:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Komunikat MSiT: Program Wsparcia Mistrzów – dodatkowe miliony złotych w ramach rządowego wsparcia klubów

Program Wsparcia Mistrzów – dodatkowe miliony złotych w ramach rządowego wsparcia klubów piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi!

W 2022 roku kluby Ekstraklasy i 1 Ligi piłki nożnej otrzymają rządowe wsparcie w łącznej kwocie 150 milionów złotych! To dodatkowe, nowe środki z budżetu państwa, które pozwolą zdynamizować rozwój infrastruktury piłkarskiej w Polsce w ramach innowacyjnego Programu Wsparcia Mistrzów. Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie koordynatorem rządowego projektu, którego łączne nakłady przekroczą 700 milionów złotych.

Wsparcie kierowane w stronę klubów piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi w formie jednorazowej dotacji pozwoli na poprawę warunków szkolenia i unowocześnienie krajowej bazy piłkarskiej, a co za tym idzie sukcesywne podnoszenie jakości i atrakcyjności polskiej piłki klubowej.

- Chcę podziękować panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za determinację i wsparcie, dzięki któremu możemy dziś zaprezentować założenia tego absolutnie nowego programu. Słowa uznania kieruję także w stronę prezesa PZPN pana Cezarego Kuleszy oraz wszystkich przedstawicieli klubów piłkarskich za ich profesjonalne podejście i zaangażowanie w inicjatywę. Wierzę, że dobrze zdiagnozowane potrzeby środowiska piłkarskiego oraz sprawnie wypracowane i zaimplementowane rozwiązania wzmocnią kluby piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi w procesie szkolenia i rozwoju infrastruktury sportowej – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

W ramach Programu Wsparcia Mistrzów – Infrastruktura kluby piłkarskiej Ekstraklasy otrzymają w tym roku środki w wysokości średnio 6 mln zł, zaś kluby piłkarskiej 1 Ligi w wysokości 2 mln zł. Dofinansowanie kluby będą mogły przeznaczyć na rozwój infrastruktury sportowej takiej jak centra treningowe czy ośrodki badawczo-rozwojowe.

Dalsze szczegóły Programu Wsparcia Mistrzów - Infrastruktura zostaną przedstawione jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku tak, aby kluby piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi mogły uwzględnić dodatkowe środki w swoich budżetach od połowy bieżącego roku.

Rządowy Program Wsparcia Mistrzów

Program Wsparcia Mistrzów jest elementem Polskiego Ładu dla sportu i będzie się składał z dwóch obszarów. Pierwszy z nich to wsparcie rozwoju infrastruktury sportowej dla klubów piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi. Drugi obszar zakłada wsparcie finansowe kierowane do najlepszych polskich klubów z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, które będą zajmować w rozgrywkach miejsca premiowane startem w europejskich pucharach. W latach 2022 – 2025 w ramach Programu Wsparcia Mistrzów polskie kluby otrzymają rządowe wsparcie w wysokości ponad 700 mln zł. Program Wsparcia Mistrzów koordynowany będzie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

km/ co/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.01.2022, 16:09
Źródło informacji MSiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ