Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Komunikat Rzecznika Prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych (komunikat)

13.02.2020, 15:08aktualizacja: 13.02.2020, 15:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych informuje:

Działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego doprowadziły do zablokowania wywozu z Polski znacznej ilości materiałów propagujących ustrój faszystowski. ABW zabezpieczyła materiał, który miał zostać rozpowszechniony.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego swoje działania podjęła w ramach postępowania wszczętego przez Prokuraturę na podstawie art. 256 Kodeksu Karnego tj. publicznego propagowania faszyzmu, nawoływania do nienawiści.

31 stycznia 2020 r. na terenie Starachowic oraz Wrocławia przeszukano trzy lokale, w tym mieszkanie prywatne oraz powierzchnię magazynową, gdzie ujawniono oraz zabezpieczono przedmioty odnoszące się do faszystowskiego ustroju państwa oraz zawierające symbolikę faszystowską.

Z ustaleń ABW wynika, że materiał ten był przygotowywany w celu przesłania z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza granicę RP. Działania ABW zablokowały te plany.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Radomiu Delegatury ABW w Lublinie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce - Wschód w Kielcach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ryb/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.02.2020, 15:08
Źródło informacji Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ