Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konferencja inaugurująca działalność Centrum Wsparcia i Mediacji dla rodzin zagrożonych sytuacją porwania rodzicielskiego

10.12.2021, 14:48aktualizacja: 10.12.2021, 14:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 10.12.2021, godz. 10:00

Konferencja prasowa inaugurująca działalność Centrum Wsparcia i Mediacji dla rodzin zagrożonych sytuacją porwania rodzicielskiego.

CWiM rozpocznie działalność 1 stycznia 2022 roku i świadczyć będzie bezpłatne poradnictwo prawne, psychologiczne i mediacyjne poprzez telefon oraz online. Kontakt ze specjalistami Centrum możliwy będzie pod numerem 116 000, który jednocześnie jest ogólnoeuropejskim numerem ws. zaginionego dziecka i nastolatka.

To pierwszy tego typu projekt w Polsce bazujący na modelu nordyckim, który ma służyć pokazaniu, że nie trzeba doprowadzać do eskalacji zachowań, a ewentualnego konfliktu można uniknąć, korzystając chociażby z procedury mediacji.

Źródło informacji: Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 10.12.2021, 14:48
Źródło informacji Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ