Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konferencja PFRON: nowa jakość pomocy osobom niepełnosprawnym dzięki cyfrowej platformie iPFRON+

27.11.2023, 10:23aktualizacja: 27.11.2023, 10:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Kmieciński (1)
PAP/M. Kmieciński (1)
iPFRON+ — to nazwa stworzonej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych platformy cyfrowej, dzięki której pomoc osobom z niepełnosprawnościami osiągnęła nową jakość. Informatyzacja systemu pozwala zarówno organizacjom pozarządowym, jak i użytkownikom indywidualnym, na łatwy, szybki oraz bezpieczny dostęp do wszystkich projektów realizowanych bądź koordynowanych przez Fundusz, a także błyskawiczne wnioskowanie o dofinansowanie.

„Z kolei już w pierwszym kwartale 2024 roku ma nastąpić start centralnej platformy analitycznej, będącej swoistą hurtownią wiedzy i danych opartą na wszystkich, kluczowych systemach PFRON. Da ona pogłębioną wiedzę w zakresie realizowanych programów wsparcia, zapewni lepsze przeciwdziałanie wyłudzeniom i umożliwi jeszcze efektywniejsze kierowanie naszego wsparcia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne” – wyjaśnia Dariusz Łazar, dyrektor departamentu ds. teleinformatyki, kierownik projektu iPFRON+.


 Projekt „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.
 
Zarejestruj się w Systemie iPFRON+ https://ipfronplus.pfron.org.pl 

Materiał w wersji audio dostępny pod linkiem: https://we.tl/t-EqgOCgljKq

Źródło informacji: PAP MediaRoom

PFRON

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.11.2023, 10:23
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ