Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konferencja podsumowująca kampanię „Solidarni z Libanem”

03.12.2021, 16:15aktualizacja: 03.12.2021, 16:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 03.12.2021, godz. 11:00

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Fundacja Przyjaciel Misji wraz z Ministerstwem Obrony Narodowej i Wojskiem Polskim podsumowali pomoc z Polski dla cierpiącego Libanu.

Kraj ten znajduje się w kryzysie politycznym oraz ekonomicznym. Jest mnóstwo czynników, które generują problemy: trudna sytuacja gospodarcza, korupcja, pandemia, wojna w Syrii, ubiegłoroczny wybuch w Bejrucie, napływ uchodźców.

Z tegorocznej zbiórki przekazano do Libanu 500 tys. euro. Odbiorcami są rodziny ofiar wybuchu w Bejrucie oraz uchodźcy z Syrii i Iraku za pośrednictwem Fundacji Kościoła grecko-melchickiego ICARE w Libanie. Pomoc z Polski przyczyniła się do osiągnięcia trwałego celu, jakim jest pozostanie chrześcijan w Syrii, Iraku i Libanie, a także umocnienie tych wspólnot poprzez wspieranie w cierpieniu.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 03.12.2021, 16:15
Źródło informacji Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.