Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konferencja prasowa pt. „Postawy antykatolickie w Polsce”. Prezentacja raportu Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW

13.09.2023, 11:10aktualizacja: 13.09.2023, 11:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin konferencji: 08.09.2023, godz. 14:00

Raporty zlecane przez instytucje państwowe oraz instytuty badawcze od lat konsekwentnie wskazują na występowanie w Polsce różnych form dyskryminacji ze względu na wyznawaną religię. Z danych, jakie za lata 2012-2014 zebrał Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, wynika, że w prawie co dziesiątej parafii dochodziło do profanacji miejsc świętych. Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w 2019 roku informował, że na 1000 osób w kraju ponad połowa co najmniej raz doświadczyła zlekceważenia ze względu na swój poziom identyfikacji religijnej. Prawie 30 proc. respondentów zetknęło się z postawą agresywną. Uniwersyteckie Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW dołącza do tej dyskusji poprzez raport na temat postaw antykatolickich w Polsce. 

Źródło informacji: PKWP Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 13.09.2023, 11:10
Źródło informacji PKWP Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ