Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konferencja „Śmierć rodzica. Jak pomóc dzieciom, by chciało im się żyć?”

15.11.2023, 16:42aktualizacja: 15.11.2023, 16:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin: 15.11.2023, godz. 11:00

Każdego dnia w Polsce, blisko 330 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy oraz 75 tys. pracowników cywilnych wychodzi z domu do pracy. Niestety, nie wszyscy z niej wracają. Służba publiczna wiąże się bowiem z największym ryzykiem. Śmierć żołnierza albo strażaka na służbie to dla jego rodziny smutek i żałoba, to osierocone nagle dzieci.

Jak skutecznie pomóc dzieciom wyjść z traumy po tragicznej śmierci rodzica? Jak pomóc im uporać się nie tylko z bólem i tęsknotą, ale także z wyzwaniami emocjonalnymi i życiowymi, których wcześniej nie doświadczyli? Jak pokazać tym dzieciom, że służba ich rodziców była ważna?

Między innymi na te właśnie pytania odpowiadali goście zaproszeni na konferencję zorganizowaną przez Fundację Dorastaj z Nami. Partnerem konferencji jest firma Enea S.A.

Źródło informacji: Fundacja Dorastaj z Nami

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 15.11.2023, 16:42
Źródło informacji Fundacja Dorastaj z Nami
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.