Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: 53 projekty zgłoszone do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

04.07.2024, 08:20aktualizacja: 04.07.2024, 08:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
53 projekty zgłoszone do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego (KBO) edycja 2025 zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców we wrześniu tego roku. Zostały one pozytywnie ocenione pod względem formalnoprawnym i zakwalifikowane do kolejnego etapu KBO, którym jest głosowanie.

Łącznie mieszkańcy zgłosili do KBO 72 wnioski. Zgodnie z regulaminem przeszły one przez merytoryczne wydziały i zostały ocenione przez urzędników. W przypadku wnoszenia korekt pracownicy urzędu konsultują się z wnioskodawcami. Jak informuje Maria Cybulska – koordynatorka KBO – 19 projektów zostało ocenionych negatywnie bądź wycofanych przez wnioskodawców.

Zgłoszone pomysły są różnorodne – od organizacji wydarzeń kulturalnych po rozbudowę infrastruktury rowerowej. Lista wniosków ocenionych pozytywnie znajduje się na stronie KBO w zakładce Głosowanie: http://www.kbo.konin.pl/glosowanie-3  

– Budżet obywatelski zmienia nasze miasto. Wszystko, co mieszkańcy piszą i wnoszą w ramach KBO wpływa pozytywnie na jego rozwój – podsumowuje Maria Cybulska.

Głosowanie na wybrane projekty odbędzie się dwutorowo: przez Internet (2-15 września) i w czterech lokalach wyborczych (15 września, godz. 9:00-16:00). Głosujący będą mieli do wyboru 17 dużych i 36 małych pomysłów. Na realizację wygranych projektów Miasto przeznaczy 3 424 000 zł: na zadania tzw. małe – 1 000 000 zł oraz na zadania tzw. duże – 2 424 000 zł. Kwota ta jest o 166 000 zł większa od środków finansowych przeznaczono na KBO 2024.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.07.2024, 08:20
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ