Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Młodzieżowa Orkiestra Dęta gra już od ponad 60. lat!

05.12.2022, 11:31aktualizacja: 05.12.2022, 11:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Choć Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica gra już od 62 lat, to dopiero w czwartek (1 grudnia) obchodziła uroczyście swoje 60-lecie. Obchodziła – to mało powiedziane. To była prawdziwa fiesta!

Kilkanaście pokoleń młodych muzyków „przewinęło się” przez szeregi orkiestry „Górniczej”. W czwartek, wraz z obecnym dyrygentem – Robertem Żurańskim, ale przede wszystkim z niezawodną publicznością wypełniającą szczelnie Oskard, świętowała okrągłe urodziny. Wśród gości obecny był prezydent Konina Piotr Korytkowski. Na początek był marsz, a w finale rewelacyjny Krzysztof Respondek, który po prostu już pierwszym słowem „kupił” publiczność i jej nie odpuścił.

Na widowni widać było uradowane, zadowolone twarze ludzi śpiewających razem z artystą i orkiestrą. To były prawdziwe i „Karczma”, i „Comber Babski”, znakomicie wpisujące się w klimat tegorocznych obchodów górniczego święta – św. Barbary. Tego samego wieczoru orkiestra „Górniczej” wzbogaciła się o dwóch kapelmistrzów, honorowych kapelmistrzów. Zostali nimi prezydent Konina Piotr Korytkowski i dyrektor szkoły Karol Niemczynowicz. Obaj znakomicie poprowadzili jeden z największych zespołów muzycznych naszego regionu, udowadniając, że potrafią dyrygować także zza muzycznego pulpitu. A ich „Sto lat!” zaśpiewała cała sala.

Oczywiście nie zabrakło przesympatycznych podziękowań tym, którzy wspierają orkiestrę w jej działaniach. Były więc dyplomy i piękne medale okolicznościowe. Ale najważniejsza była znakomita zabawa, którą zakończył obowiązkowy tort dla wszystkich. „100 lat!” młodym muzykom, „100 lat!” jej znakomitemu kapelmistrzowi Robertowi Żurańskiemu.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.12.2022, 11:31
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ