Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Pierwsza Wyprawka dla Konińskiego Malucha powędrowała do Helenki

05.02.2023, 06:14aktualizacja: 05.02.2023, 06:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Urodzona miesiąc temu Helenka pierwszym dzieckiem, które otrzymało Wyprawkę dla Konińskiego Malucha. Pakiet wręczył rodzicom małej koninianki prezydent Piotr Korytkowski.

- To dla mnie niesamowity zaszczyt, że mogę nowej obywatelce Konina przekazać pierwszą wyprawkę. To pakiet, który mogą otrzymać wszyscy urodzeni po 1 stycznia 2023 roku mieszkańcy naszego miasta – mówił prezydent.

Rodzice - pani Agnieszka i pan Dariusz zdradzili, że mała Helenka wcale nie spieszyła się na świat. Urodziła się 3 stycznia 2023 roku, jakiś czas po wyznaczonym terminie. Dziewczynka ważyła 3.300 gramów, mierzyła 57 cm. Jest radością i oczkiem w głowie młodych rodziców.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to pakiet składający się z kocyka, body, spodni, skarpetek, czapeczki z logo miasta. Do tego dołączony jest list gratulacyjny od prezydenta Konina. Ubrania mają stonowany kolor, pasują do dziewczynki i do chłopca. Mają rozmiar 68.  

Na nowo narodzonych koninian czeka na razie 300 wyprawek. Jeśli zapas się wyczerpie, dokupione zostaną kolejne pakiety.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowe wsparcie rzeczowe dla rodzin z Konina w pierwszym etapie życia dziecka, niezależne od dochodu rodziny. Warunkiem otrzymania wyprawki jest zamieszkiwanie obojga rodziców dziecka lub opiekuna faktycznego na terenie Konina oraz rozliczanie na rzecz miasta Konina podatków. Wyprawka jest przyznawana na wniosek osób uprawnionych, składany w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Wnioski przyjmuje koniński MOPR.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.02.2023, 06:14
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.