Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Ponad 2.700 osób z Konińską Kartą Mieszkańca

01.02.2023, 20:09aktualizacja: 01.02.2023, 20:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Mija miesiąc od uruchomienia Konińskiej Karty Mieszkańca (KKM) uprawniającej do korzystania z wielu zniżek, m.in. od dziś na przejazd autobusami MZK. Aktywne karty ma już 2.715 koninian, przez cały styczeń złożonych zostało w sumie 4.991 wniosków o wydanie kart.

W styczniu, nie wliczając w to lodowiska miejskiego, karty użyte były ponad 320 razy. Każdy posiadacz KKM może korzystać z tańszej oferty u partnerów programu. Mamy partnerów instytucjonalnych: MOSiR, PGKiM, KDK, MDK, MZK, PKS, PWiK, ZDM (plus lodowisko prowadzone przez Zespół Szkół im. M. Kopernika), a także u 14 partnerów zewnętrznych: TURBO Rutecki, Ratownictwo Medyczne Piotr Jachowicz, Konsult, Normobaria Licheń Stary, Fabus, Zakład Fryzjerski Kozyra Ewa, Fotosis, Wartownia, Restauracja Nowa Era, Art Club, Fabrykarnia pub & snack, Lawendowe Termy Uniejów - Medical SPA Hotel, Uzdrowisko Nałęczów - Uzdrowiska Polskie, Uzdrowisko Kamień Pomorski - Uzdrowiska Polskie.

Warto przypomnieć, że dziś (tj. 1 lutego) wprowadzona została podwyżka na autobusy MZK, która jednak nie dotyczy posiadaczy Konińskiej Karty Mieszkańca. Z kartą za bilet normalny nadal płacimy 3,80 zł. Do programu dołączają co rusz kolejne firmy. Informacje o proponowanych przez nie zniżkach podajemy na www.konintumieszkam.pl oraz w Autoryzowanym Punkcie przy ul. Dworcowej w Koninie.

Konińską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z warunków: rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Koninie, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta Konina; zamieszkuje na terenie Miasta Konina w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT.

Osoba uprawniona do otrzymania Karty może wnioskować także o wydanie karty w imieniu: dzieci od 7. roku życia do ukończenia 18. roku życia lub osób od 18. roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób pozostających pod opieką, w tym osób z niepełnosprawnościami. Dzieci do ukończenia 7. roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica. Mieszkańcy mogą posługiwać się kartą wirtualną za pomocą aplikacji w swoim smartfonie lub tradycyjną kartą plastikową. Dodajmy, że uprawnieni posiadacze Konińskiej Karty Mieszkańca mogą za jej pomocą korzystać z Pakietów Rodziny 3+ (133 aktywne pakiety) bądź też z Pakietów Seniora (613 osób).

Wszystkie informacje o karcie znajdują się na www.konintumieszkam.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.02.2023, 20:09
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ