Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Taniej z Konińską Kartą Mieszkańca

24.01.2022, 20:50aktualizacja: 25.01.2022, 11:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Konińska Karta Mieszkańca (KKM) powoli staje się faktem. Gotowy jest m.in. regulamin i wstępny pakiet ulg. 2 lutego prezydent Konina przestawi tę propozycję Radzie Miasta. Po akceptacji radnych finalizowane będą formalności, np. wybór operatora systemu.

– Ustanawiając kartę, chcemy wyróżnić naszych mieszkańców. Dać im pakiet korzyści wynikających z tego, że są stąd i dokładają się do funkcjonowania miasta. Nasz program ma poprawić jakość życia koninian i być czynnikiem wzmacniającym tożsamość lokalną – wyjaśnia prezydent Piotr Korytkowski. 

Prezydent chce, by KKM zaczęła funkcjonować w pierwszym półroczu tego roku, być może już w maju. Co ona da mieszkańcom? Dzięki niej koninianie będą mogli korzystać ze specjalnych ulg, chodzi np. o tańsze paliwo, niższe ceny biletów do kina, na baseny czy na przejazdy komunikacją miejską.

– W momencie, kiedy Rada Miasta uchwali cały pakiet uchwał  zostaną podane szczegóły dotyczące zniżek. My je mamy wstępnie przygotowane, znaczna część jest w kompetencjach prezydenta w formie zarządzenia i bezpośrednio spółek, które zadeklarowały takie ulgi, ale niektóre – jak np. taryfa biletowa - zależą od uchwały Rady Miasta – mówił zastępca prezydenta ds. gospodarczych Paweł Adamów. 

Karta będzie wydawane bezpłatnie. Otrzyma ją osoba pełnoletnia, która spełnia jeden z następujących warunków: jest zameldowana w Koninie na pobyt stały lub czasowy, lub też rozlicza podatek PIT w miejscowym Urzędzie Skarbowym, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Konina. 
Osoba uprawniona do otrzymania karty będzie mogła wnioskować o wydanie karty w imieniu dzieci. Żeby otrzymać kartę, trzeba będzie złożyć wniosek o Pakiet Mieszkańca. Dodajmy, że karta będzie dostępna w formie tradycyjnej, plastikowej bądź też w postaci aplikacji.   
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.01.2022, 20:50
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ