Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Wigilijne potrawy dla 444 mieszkańców

22.12.2022, 08:18aktualizacja: 22.12.2022, 08:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Miasto Konin poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie (MOPR) czyni starania, aby w szczególnym czasie świąt nikt potrzebujący nie był głodny. Dlatego, podobnie jak w roku 2021, mieszkańcy Konina otrzymają potrawy wigilijne do domów w formie cateringu.

Dotrzemy z pomocą do osób wykluczonych społecznie, starszych, samotnych, bezdomnych, z niepełnosprawnościami - mówi zastępca prezydenta Konina ds. społecznych Witold Nowak.

Świąteczne potrawy przygotowane zostaną dla 444 mieszkańców. Wszyscy otrzymają tradycyjne dania wigilijne. - Będą to pierogi z kapustą i grzybami, filet z ryby, kapusta z grochem, barszcz z czerwonych buraków oraz jabłka. Z myślą o pierwszym dniu świąt dodatkowo dodane będą dwa krokiety z mięsem - wyjaśnia Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR w Koninie.

Świąteczne potrawy będą wydawane 23 grudnia, w przeddzień Wigilii. Część mieszkańców odbierze posiłki w siedzibie MOPR, innym dostarczą je pracownicy socjalni, a w większości dowożone będą do miejsc zamieszkania lub pobytu, czyli np. do Noclegowni i Schroniska dla Osób Bezdomnych.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.12.2022, 08:18
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ