Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Wyprawka dla Konińskiego Malucha

14.01.2023, 09:38aktualizacja: 14.01.2023, 09:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
W Koninie pakiety powitalne czekają na nowo narodzonych mieszkańców! W mieście właśnie ruszył program „Wyprawka dla Konińskiego Malucha”. Póki co na najmłodszych koninian, urodzonych od 1 stycznia 2023 roku, czeka 300 upominków.

Wyprawka to komplet ubrań w rozmiarze "68": body, spodenki, czapeczka, skarpetki, a także kocyk. Wszystko zapakowane w estetyczny worek. - Kolorystyka jest stonowana, pasuje i do dziewczynki, i do chłopca. Te barwy są przyjazne, a przede wszystkim wyprawka jest sygnowana zabawką w postaci konia na biegunach. To taki symbol miasta. Poza tym napis „Koniński Maluch” świadczy o tym, jest ona dla naszych nowych obywateli. Cieszę się, że w taki szczególny sposób będziemy witać najmłodszych mieszkańców – mówił prezydent Konina Piotr Korytkowski. Małgorzata Rychlińska - dyrektor MOPR wyjaśniła, że na razie MOPR przygotował 300 wyprawek. Jeśli dzieci urodzi się więcej - zostaną zamówione kolejne pakiety.  

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowe wsparcie rzeczowe dla rodzin z Konina w pierwszym etapie życia dziecka, niezależne od dochodu rodziny. Warunkiem otrzymania wyprawki jest zamieszkiwanie obojga rodziców dziecka lub opiekuna faktycznego na terenie Konina oraz rozliczanie na rzecz miasta Konina podatków.

Wyprawka będzie przyznawana na wniosek osób uprawnionych, składany w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Wnioski o wyprawkę od rodziców lub opiekunów dziecka przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie.

Wyprawka to nie jest jedyne wsparcie samorządu Konina dla rodzin w związku z narodzinami dziecka. Osoby, które są zameldowane i zamieszkują w Koninie przez okres co najmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku - mogą się ubiegać o jednorazową zapomogę w wysokości 500 zł. Tu obowiązuje kryterium dochodowe. W roku 2022 takie wsparcie otrzymały 72 rodziny, a jego łączna kwota wyniosła 36.000 zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.01.2023, 09:38
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ