Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Konin: Wyprawka dla malucha

24.11.2022, 23:40aktualizacja: 24.11.2022, 23:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Plakat
Fot. Plakat
Od początku 2023 roku Konin chce witać nowo narodzonych mieszkańców w specjalny sposób, przekazując im „Wyprawkę dla Konińskiego Malucha”. Znajdą się w niej przydatne rzeczy: body, spodenki, czapeczka, skarpetki i kocyk zapakowane w estetyczny worek. Żeby miasto mogło przystąpić do tego zadania, musi być ono zaakceptowane przez radnych. Uchwałę w tej sprawie prezydent Konina Piotr Korytkowski przedstawi radnym na sesji Rady Miasta Konina, która odbędzie się 30 listopada.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowy prezent powitalny dla najmłodszych mieszkańców Konina, którzy będą pojawiać się na świecie od 1 stycznia 2023 roku. W taki sposób władze miasta chcą witać nowych mieszkańców i wesprzeć ich rodziców bądź opiekunów na nowym etapie życia.

Wyprawka będzie przyznawana na wniosek rodziców bądź opiekunów zamieszkujących na terenie Konina, rozliczających podatek na rzecz Miasta Konina.

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, realizacją wyprawki zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wnioski będzie można składać w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia.

Szczegóły dotyczące składania wniosków zostaną podane po uzyskaniu akceptacji radnych.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.11.2022, 23:40
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.