Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Kozienice: Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kociołkach odebrane

18.01.2023, 22:29aktualizacja: 18.01.2023, 22:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Kozienice
Fot. UM Kozienice
W Kociołkach w Gminie Kozienice odebrano budynek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Powstał w zaadaptowanym i rozbudowanym w tym celu obiekcie po byłej szkole podstawowej. Dzięki temu budynek zyskał drugie życie.

W Centrum zamieszka 15 osób, w tym 7 na stałe. Będą to niepełnosprawne osoby dorosłe ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Pensjonariusze będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną oraz osoby do pomocy. W budynku oprócz pokoi dla potrzebujących znalazły się sala telewizyjna, stołówka, gabinety lekarskie, pokój zabiegowy oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zmieniło się również otoczenie budynku. Powstały strefy odpoczynku, miejsca parkingowe i podjazdy dla niepełnosprawnych. Wartość inwestycji to prawie 2,8 mln zł, z czego prawie 2,2 mln stanowiło dofinansowanie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Uruchomienie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 r.

– Dostosowanie budynku wymagało dużo pracy. Cieszymy się z powstania Centrum, ponieważ będzie służyło całemu regionowi. Obecnie jest to jedyny tego typu obiekt na terenie powiatu. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z zakresu sfery społecznej, a w planach mamy kolejne działania w tym obszarze – powiedział burmistrz Piotr Kozłowski.

To nie jedyne, dobre wiadomości dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin na początku nowego roku. Gmina Kozienice pozyskała z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej prawie 800 tys. zł, w tym ponad 310 tys. na realizację programu opieki wytchnieniowej oraz ponad 474 tys. na program asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

– Środki te pozwolą na kontynuację i rozwój działań podjętych w poprzednich latach. Będą kolejnym źródłem finansowania szerokiego spektrum zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jakie w tej kadencji samorządowej zainicjowaliśmy i realizujemy na terenie Gminy Kozienice – dodał burmistrz Piotr Kozłowski.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.01.2023, 22:29
Źródło informacji Kozienice
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.