Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Eksperci z Rady Medycznej w spocie zachęcają do szczepień przeciw COVID-19 (komunikat)

23.01.2021, 15:10aktualizacja: 23.01.2021, 15:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- KPRM informuje:

Koronawirus to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Jesteśmy odpowiedzialni i najważniejsze decyzje, które podejmujemy, konsultujemy z gronem ekspertów z dziedziny medycyny – Radą Medyczną. Tym razem eksperci z Rady Medycznej dołączyli do kampanii #SzczepimySię, w ramach której zachęcają Polaków do skorzystania ze szczepionki przeciw COVID-19. W spocie wideo odpowiedzieli na pytanie: Dlaczego warto się zaszczepić?

Kim są eksperci Rady Medycznej?

Koronawirus to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Jesteśmy odpowiedzialni i najważniejsze decyzje, które podejmujemy, konsultujemy z gronem ekspertów z dziedziny medycyny. To znani lekarze, naukowcy, w dziedzinie epidemiologii, chorób zakaźnych czy medycyny rodzinnej, którzy doradzają w sprawach epidemii.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Jedno pytanie – wiele odpowiedzi. W spocie wideo, który jest już dostępny w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera, możemy usłyszeć wypowiedzi ponad 15 ekspertów – w tym także szefa KPRM Michała Dworczyka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Bohaterowie materiału wideo odpowiadają na bardzo ważne pytanie: Dlaczego warto się zaszczepić? – Chcę pojechać na urlop, gdy przyjdą wakacje – tymi słowami rozpoczyna nagranie prof. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Prof. Magdalena Marczyńska z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odpowiada: – Żeby nie zachorować. Chcę być zdrowa. Wiem, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna. Natomiast prof. Radosław Owczuk, kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dodaje: – Bardzo serdecznie Państwa zachęcam, żeby nie było konieczności leczenia w warunkach intensywnej terapii, żeby nie było konieczności stosowania respiratora.

Prof. Miłosz Parczewski z Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych podsumowuje: – Szczepienie pozwoli na powrót do normalności. Na zmniejszenie liczby ograniczeń – pełne funkcjonowanie.

Rejestracja i zgłoszenie chęci na szczepienie

Od 22 stycznia trwają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Możesz zarejestrować się na kilka sposobów:

• za pomocą SMS na numer 664 908 556 (więcej informacji znajdziesz tutaj)

• dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinie Narodowego Funduszu Zdrowia 989,

• przez Internet,

• bezpośrednio w punkcie szczepień (mapa i dane kontaktowe dostępne są tutaj)

Rejestracja – (dowiedz się więcej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja).

Każdy z nas, kto skończył 18 rok życia, może zgłosić chęć zaszczepienia się online. Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.

Zgłoszenia – (dowiedz się więcej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia).

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

Kampania informacyjna #SzczepimySię

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. W telewizji i Internecie walkę z koronawirusem ponownie wsparli aktorzy: Stanisław i Mateusz Banasiukowie. Wystartował także spot radiowy, a od 1 stycznia możemy usłyszeć spoty czytane przez Cezarego Pazurę – aktora i ambasadora kampanii. Do kampanii przyłączył się także były żołnierz Armii Krajowej płk Witalis Skorupka ps. Orzeł, który w spocie zachęca Polaków do szczepień. Kolejnym spotem, który możemy obejrzeć i usłyszeć w radiu jest spot z udziałem ratowników medycznych.

Na ulicach polskich miast zawisły billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest ponadto w mediach społecznościowych, gdzie możemy m.in. obejrzeć krótkie animacje oraz dowiedzieć się więcej nt. szczepień z infografik. Do kampanii dołączyli również polscy sportowcy i medycy.

Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Spot do pobrania: https://mab.to/6XgDjwIIk

Spot na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=yLxKdn0Bv98

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ dka/ robs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.01.2021, 15:10
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ