Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Komunikat po posiedzeniu Rady Ministrów (komunikat)

28.05.2024, 17:00aktualizacja: 28.05.2024, 17:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

Rząd zdecydował, że kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, czyli tzw. czternastka, zostanie wypłacone we wrześniu 2024 roku. Świadczenie wyniesie 1780,96 zł, czyli tyle, ile wynosi najniższa emerytura. Czternastkę otrzyma ok. 8,9 mln emerytów i rencistów.

Rada Ministrów przyjęła:

- rozporządzenie w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2024 r. (https://www.gov.pl/web/premier/rozporzadzenie-w-sprawie-okreslenia-miesiaca-wyplaty-kolejnego-dodatkowego-rocznego-swiadczenia-pienieznego-dla-emerytow-i-rencistow-w-2024-r);

- uchwałę w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. oraz uchwałą w sprawie zamknięcia rachunków budżetu państwa za rok 2023 (https://www.gov.pl/web/premier/uchwala-w-sprawie-sprawozdania-z-wykonania-budzetu-panstwa-za-okres-od-1-stycznia-do-31-grudnia-2023-r-wraz-ze-sprawozdaniem-z-wykonania-budzetu-panstwa-za-okres-od-1-stycznia-do-31-grudnia-2023-r-oraz-uchwala-w-sprawie-zamkniecia-rachunkow-budzetu-panstwa-za-rok-2023);

- informację o realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Stan na 31 grudnia 2023 r. (https://www.gov.pl/web/premier/informacja-o-realizacji-ustawy-o-specjalnych-strefach-ekonomicznych-stan-na-31-grudnia-2023-r).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/ wus/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.05.2024, 17:00
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ