Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Nowe wytyczne osłony antykorupcyjnej wprowadzone przez Prezesa Rady Ministrów (komunikat)

12.04.2024, 20:11aktualizacja: 12.04.2024, 20:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

Premier Donald Tusk wprowadził wytyczne określające zasady koordynacji służb specjalnych w ramach tarczy antykorupcyjnej.

Obecnie wdrożona zmiana ma na celu zwiększenie ochrony interesów ekonomicznych państwa i skuteczniejsze przeciwdziałanie korupcji w życiu publicznym i gospodarczym.

Zadania Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska z zakresu funkcjonowania osłony antykorupcyjnej wykonuje Minister Koordynator Służb Specjalnych Tomasz Siemoniak.

- Ostatnie lata pokazały, że przeciwdziałanie korupcji nie było skuteczne. A rolą państwa muszą być efektywne i zdecydowane działanie w obszarze wykrywania i zwalczania praktyk korupcyjnych. Temu mają służyć nowe przepisy w tarczy - podkreśla Minister Tomasz Siemoniak.

Dotychczas funkcjonowały zasady ustanowione jeszcze przez Premier Ewę Kopacz w 2015 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ iwo/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.04.2024, 20:11
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ