Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:
„My, Polacy, wiemy, jak ważna jest inicjatywa zacieśnienia więzi, jeśli chodzi o współpracę na rzecz obrony, na rzecz bezpieczeństwa w wymiarze północnym i północno-wschodnim w Europie” - powiedział Premier Donald Tusk po spotkaniu z Premierem Norwegii Jonasem Gahrem Storem. Szefowie rządów rozmawiali dziś o dalszym zacieśnianiu strategicznych relacji między krajami - szczególnie w obszarze współpracy przemysłowej i obronnej, która już dziś jest bardzo dobra. Spotkanie było też potwierdzeniem, że Polska i Norwegia mają zbieżne poglądy na aktualną sytuację geopolityczną oraz wspólną wizję bezpieczeństwa regionu. Rozmowy odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba-Lipa, gdzie w praktyce realizowana jest polsko-norweska współpraca militarna i szkolą się ukraińscy żołnierze.
Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem prasowym: https://www.gov.pl/web/premier/polska-i-norwegia-wzmacniaja-partnerstwo-strategiczne-i-militarne.
Dodatkowe materiały: wideo (https://www.youtube.com/watch?v=pCCxBcS6HfI) oraz zdjęcia (https://www.flickr.com/photos/premierrp/albums/72177720332168781/).
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ wst/ ktl/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
| Data publikacji | 23.02.2026, 18:45 |
| Źródło informacji | KPRM |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |