Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Premier powołał prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego (komunikat)

12.04.2024, 15:38aktualizacja: 12.04.2024, 15:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

Premier Donald Tusk powołał dzisiaj nowego prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Został nim Mirosław Czekaj, który w ostatnich latach pełnił funkcję skarbnika Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej był też związany z BGK. Pierwszą wiceprezes zarządu została Marta Postuła.

Mirosław Czekaj – nowy prezes BGK

Mirosław Czekaj posiada bogate, blisko 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi podmiotami gospodarczymi, w tym bankami i instytucjami finansowymi. W latach 1996-1997 był członkiem Rady Nadzorczej Pomorskiego Banku Kredytowego w Szczecinie.

W latach 2004-2006 był wiceprezesem Banku Gospodarstwa Krajowego nadzorującym działalność komercyjną banku, współpracę z klientami komercyjnymi i samorządami, a także zarządzanie siecią oddziałów.

Od 2009 do 2016 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej PKO Banku Polskiego oraz przewodniczącego Komitetu Audytu w tym banku. Wielokrotnie był przewodniczącym lub członkiem Rad Nadzorczych.

Od stycznia 2007 do kwietnia 2024 r. pełnił funkcję Skarbnika m.st. Warszawy, gdzie był odpowiedzialny min. za gospodarkę i politykę finansową, współpracę z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, bankami, agencjami ratingowymi i audytorami.

Marta Postuła – pierwsza wiceprezes BGK

W latach 1999-2016 pracowała w Ministerstwie Finansów.

Od 2020 do 2024 była kierownikiem Katedry Finansów i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2016-2023 pełniła funkcję dyrektora Centrum Przedsiębiorczości UW.

Przez ostatnie 3 lata pełniła także funkcję doradcy zarządu ds. zrównoważonego rozwoju zarządu Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. W latach 2016-2022 była dyrektorem wydziału współpracy z emitentami w tej spółce.

Bank Gospodarstwa Krajowego

BGK ma wspierać zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Od 100 lat odpowiada za główne wyzwania rozwojowe w najważniejszych obszarach gospodarki. Do jego zadań należy między innymi współpraca z rynkiem oraz jego stabilizacja.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

ek/ lm/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.04.2024, 15:38
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ