Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: ruszyła rejestracja na Szczyt Cyfrowy (komunikat)

29.07.2021, 19:31aktualizacja: 29.07.2021, 19:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- KPRM informuje:

Jeśli chcesz wziąć udział w najważniejszym cyfrowym wydarzeniu tego roku – już możesz się zgłosić! Wystartowała rejestracja uczestników na Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF2021, który odbędzie się w Katowicach. Znamy też wstępny program wydarzenia. Sprawdź!

W grudniu (6-10 grudnia) Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata.

Doborowe towarzystwo

Kto już potwierdził swoją obecność? Sekretarz generalny ONZ - António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej - Margrethe Vestager, ministrowie cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Czekamy na Ciebie! Zapraszamy do udziału w IGF 2021 – online lub stacjonarnie w Katowicach!

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy. Wystarczy się zarejestrować. Zrób to już dziś – sprawdź szczegóły.

Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

Cyfrowa agenda

Start rejestracji to nie wszystko. Znamy już też wstępny program fazy głównej Szczytu Cyfrowego (7-10 grudnia) oraz tzw. „dnia zero” (6 grudnia).

W programie znajdziecie warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe czy sesje networkingowe. Wspólnie z ONZ zaplanowaliśmy też sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesję parlamentarną.

Wybrane w tym roku przez ONZ ścieżki tematyczne dzielą się na dwie główne: integracja społeczno-gospodarcza i prawa człowieka; powszechny dostęp do sieci; oraz cztery przekrojowe: nowe regulacje; zrównoważony rozwój środowiskowy; otwarte ekosystemy zarządzania internetem; zaufanie, bezpieczeństwo i stabilność.

Agenda jest na bieżąco aktualizowana – sprawdź.

Wasze pomysły

W program Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 znajdują się różne rodzaje sesji, ale i warsztaty, w tym zaproponowane przez osoby ze wszystkich stron świata. Swój pomysł mógł zgłosić każdy. ONZ wybrało 83 warsztaty, które odbędą się w trakcie tegorocznego IGF. Dotyczą m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków czy wolności słowa w internecie. Sprawdź pełną listę warsztatów.

Chcemy, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF).

Warto pamiętać, że IGF 2021 nie kończy się 10 grudnia. W dniach 10-12 grudnia odbędzie się tzw. IGF After Party - weekend pełen innowacyjnych dyskusji i ciekawych aktywności dla młodych programistów z całego świata.

Do zobaczenia w Katowicach! Mamy nadzieję, że to będzie okazja do wyjątkowo ciekawych dyskusji i dobrych decyzji. Czekamy na Was! Więcej informacji na https://www.gov.pl/igf2021

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.07.2021, 19:31
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ