Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Wielkanocne spotkanie z Donaldem Tuskiem (komunikat)

30.03.2024, 12:44aktualizacja: 30.03.2024, 12:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

W Wielką Sobotę Donald Tusk uczestniczył w świątecznym spotkaniu z przedstawicielami Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich, w Kościerzynie, w woj. pomorskim. Szef rządu prosił, aby Święta Wielkanocne stały się czasem wyciszenia negatywnych emocji i skupienia się na tym, co łączy wszystkich Polaków.

Donald Tusk wyraził nadzieję, że w czasie Świąt Wielkanocnych możliwe jest wyciszenie negatywnych emocji i skupienie się na dobrych wartościach.

"Codzienna praca naznaczona jest często emocjami, z którymi trudno iść przez życie. Dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy w Wielką Sobotę pomyśleli o tym, że możliwe jest odwrócenie tych emocji. Jako naród, polskie rodziny, sąsiedzi, możemy przestawić nasze życie na bardziej pozytywne tory" – powiedział szef rządu.

Jak zaznaczył, Święta Wielkanocne mogą stać się w całej Polsce początkiem drogi do dobrej, serdecznej, rodzinnej atmosfery.

"Głęboko wierzę, że w każdym polskim mieście, gminie i domu, ludzie zaczną odnajdywać dużo więcej wspólnego, niż tego, co dzieli" – mówił Donald Tusk.

Szef rządu zwrócił uwagę, że istotą Świąt Wielkanocnych jest nadzieja i obietnica, że zło nie musi triumfować.

"Wszędzie pojawiają się konflikty i kłótnie, ale sztuką życia jest to, aby zawsze patrzeć do przodu z nadzieją, że zło nie musi triumfować, a przyszłość może być nacechowana dobrem i moralnością" – zaznaczył Donald Tusk.

Jak dodał, dotyczy to także polskiego życia publicznego, w którym trzeba budować ład moralny.

„W tym trudnym czasie ułatwi to nam wszystkim odnalezienie spokoju serc i dusz” – podkreślił.

Szef rządu mówił, że najpiękniejszym polskim doświadczeniem jest doświadczenie solidarności, a jako wspólnota, możemy być coraz serdeczniejsi.

"Przy wielkanocnym stole życzę wszystkim zdolności zapomnienia o szarości dnia codziennego, żebyście mogli porozmawiać o miłości i o bliskich (..). Możemy być, jako wspólnota, coraz lepsi i coraz serdeczniejsi" – powiedział Donald Tusk.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jls/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.03.2024, 12:44
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ