Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Wizyta Ministra Adam Szłapki w Odessie oraz Kiszyniowie w ramach współpracy Trójkąta Weimarskiego (komunikat)

21.06.2024, 14:30aktualizacja: 21.06.2024, 14:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

Minister ds. Unii Europejskiej Adam Szłapka wraz z przedstawicielami Niemiec minister Anną Lührmann oraz Francji ambasadorem Gaëlem Veyssiere gościł wczoraj w Odessie, w Ukrainie. To kolejna, po Kijowie, wizyta, która odbywa się w ramach wspólnych działań Trójkąta Weimarskiego.

Delegacje wzięły udział w spotkaniach na zaproszenie Olhi Stefanishyny, wicepremier ds. integracji Ukrainy z UE i NATO.

"Doskonale zdajemy sobie sprawę, że praca Odessy ma kluczowe znaczenie nie tylko dla ukraińskiej gospodarki, ale także dla bezpieczeństwa żywnościowego całego świata, w tym krajów Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu. Rozumiemy również, że Odessa powinna działać jako najważniejszy węzeł zbożowy dla Ukrainy Dlatego przekonujemy naszych partnerów o konieczności pomocy miastu” – mówili Ministrowie Polski i Niemiec.

Trzeci dzień delegacji w formacie Trójkąta Weimarskiego to wizyta w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie. Minister Adam Szłapka i minister Anna Lührmann spotkali się z prezydent Mołdawii Maią Sandu oraz z wicepremier ds. integracji europejskiej Mołdawii Cristina Gherasimov.

Spotkanie było okazją do omówienia akcesji Republiki Mołdawii do Unii Europejskiej, ale także bezpieczeństwa regionalnego.

Osoba do kontaktu: Magdalena Brukwińska, zastępca dyrektora Biura Sekretariatu Europejskiego, tel. 726 327 641

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ pmal/ lm/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.06.2024, 14:30
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ