Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Wizyta Ministra Adama Szłapki w Kijowie w ramach współpracy Trójkąta Weimarskiego (komunikat)

19.06.2024, 21:09aktualizacja: 20.06.2024, 09:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

Szanowni Państwo,

Minister ds. Unii Europejskiej Adam Szłapka wraz z przedstawicielami Niemiec (Minister Anną Lührmann) oraz Francji (ambasadorem Gaëlem Veyssiere) gości dzisiaj w Kijowie. Wizyta odbywa się w ramach wspólnych działań Trójkąta Weimerskiego.

Przedstawiciele delegacji spotkali się z Olhą Stefanishyną, Wicepremier ds. integracji Ukrainy z UE i NATO i wspólnie złożyli wieniec pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę. Ministrowie spotkali się również z przedstawicielami ukraińskich instytucji antykorupcyjnych (NABU, SAP, NACP), a także mają zaplanowane spotkania z wiceprzewodniczącym, marszałkami oraz posłami Rady Najwyższej.

Ministrowie Polski i Niemiec z ukraińskimi politykami rozmawiają o wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej. Polska jednoznacznie popiera formalne rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Ukrainą. Politycy podkreślają, że Ukraina spełniła wszystkie wcześniej określone warunki. Minister Adam Szłapka 5 czerwca wraz z 11 innymi partnerami podpisał list do prezydencji belgijskiej w tej sprawie.

"Rozszerzenie Unii Europejskiej o Ukrainę to strategiczna szansa dla Ukrainy, dla całej Unii Europejskiej, ale także dla Polski" – mówił na briefingu prasowym Minister Adam Szłapka.

I dodał: "W Ukrainie mają miejsce reformy, które pozwalają na formalne rozpoczęcie negocjacji. Same negocjacje będą długim i trudnym procesem, Polska jest gotowa dzielić się swoim doświadczeniem".

"Rozszerzenie Unii Europejskiej będzie ważnym punktem na agendzie Polskiej Prezydencji w Radzie UE"– podkreślił polski Minister.

Osoba do kontaktu: Magdalena Brukwińska, zastępca dyrektora Biura Sekretariatu Europejskiego, tel. 726 327 641

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ef/ lm/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.06.2024, 21:09
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ