Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Krotoszyn: Nowość w UM! Podatki lokalne w aplikacji mObywatel!

15.02.2024, 18:19aktualizacja: 15.02.2024, 18:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Krotoszyn
Fot. UM Krotoszyn
Krotoszyński Urząd Miejski jako jeden z pierwszych urzędów przystąpił do pilotażowego programu ePłatności. Rozwiązanie to wprowadziło dotychczas tylko 45 urzędów w całej Polsce.

Usługa ePłatności dostępna jest w aplikacji mObywatel. Wystarczy aplikacja i kod BLIK, aby opłacić wszystkie należności i to bez konieczności uzupełniania formularza, bowiem wszystkie dane są wypełniane automatycznie. Co więcej, z powiadomień w aplikacji dowiemy się także o zbliżającym się terminie zapłaty.

W usłudze ePłatności będzie można przeglądać listę zobowiązań bieżących i zrealizowanych oraz pobrać ich potwierdzenie. Dostaniemy też powiadomienie o nowym zobowiązaniu, a dzięki Blikowi dokonanie płatności będzie niezwykle proste.

Projekt ePłatności dla Mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn zrealizował Referat Informatyki Urzędu Miejskiego w Krotoszynie we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, Centralnym Ośrodkiem Informatyki oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Polskim Standardem Płatności - operatorem systemu płatności mobilnych BLIK. Na projekt uzyskano dotację Ministerstwa Cyfryzacji.

Katalog zobowiązań dla Urzędu Miejskiego w Krotoszynie:

- podatek od nieruchomości,
- łączne zobowiązanie pieniężne,
- podatek rolny - osoby fizyczne,
- podatek leśny - osoby fizyczne.

Lista urzędów w pilotażu: https://www.gov.pl/web/eplatnosci/lista-urzedow-w-programie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.02.2024, 18:19
Źródło informacji Krotoszyn
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ