Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KRRiT: Przewodniczący KRRiT przekaże 15 lipca 2024 r. środki z opłat abonamentowych dla Radia Lublin i Radia Katowice, bezpośrednio na konta tych spółek (komunikat)

11.07.2024, 07:15aktualizacja: 11.07.2024, 09:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje:

W związku z postanowieniami Sądu Okręgowego w Katowicach i Sądu Okręgowego w Lublinie, kończącymi postępowania w sprawach rejestrowych spółek Radio Lublin i Radio Katowice, KRRiT podjęła uchwały upoważniające Przewodniczącego do przekazania środków abonamentowych regionalnym rozgłośniom Polskiego Radia:

1. Regionalnej rozgłośni w Lublinie "Radio Lublin" S.A. „w likwidacji”, reprezentowanej przez „likwidatora”, ujawnionego prawomocnie w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, 624 450 zł. środków abonamentowych, z przeznaczeniem wyłącznie na realizację misji publicznej (art. 21 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji).

2. Regionalnej rozgłośni w Katowicach "Radio Katowice" S.A. „w likwidacji”, reprezentowanej przez „likwidatora”, ujawnionego prawomocnie w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, 739 600 zł. środków abonamentowych, z przeznaczeniem wyłącznie na realizację misji publicznej (art. 21 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji).

Uchwały zostały podjęte w wykonaniu § 3 uchwały nr 40/2024 Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 7 lutego 2024 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ iwo/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.07.2024, 07:15
Źródło informacji KRRiT
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ