Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Kujawsko-Pomorskie: ok. 8 mln złotych z RPO na poprawę bezpieczeństwa w regionie

23.05.2023, 13:13aktualizacja: 23.05.2023, 13:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot.: Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot.: Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Przedstawiciele służb mundurowych z województwa kujawsko-pomorskiego odebrali w poniedziałek umowy o dofinansowanie projektów wzmacniających systemy ratownictwa. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 – ok. 8 mln zł – pozwolą na zakup nowego sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej, policji oraz wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego.

„W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza od lat sukcesywnie wspieramy strażaków, policjantów i ratowników wodnych w inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Środki na realizację kolejnych projektów to nasza odpowiedź na ich potrzeby” - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

6 mln zł dofinansowania zyskały jednostki kujawsko-pomorskich OSP z przeznaczeniem na szesnaście nowych wozów strażackich wraz hydraulicznymi narzędziami ratowniczymi i motopompami oraz sześć dronów.

Do oddziałów prewencji policji w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku trafią mobilne integratory radiowe - urządzenia, które umożliwiają komunikację pomiędzy użytkownikami różnych systemów radiowych. Mają one poprawić współpracę służb ratowniczych i ułatwić proces dowodzenia. Samorząd województwa zdecydował także o dofinansowaniu zakupu specjalistycznego sprzętu, m.in. łodzi motorowej, kombinezonów, generatorów prądu i zestawów do nurkowania dla policji w Bydgoszczy. Wartość obu umów to 1,5 mln zł, z czego blisko 1 mln zł to środki z RPO.

Blisko 1 mln zł z UE umożliwi także zakup sprzętu dla kujawsko-pomorskich jednostek WOPR. Ratownicy zostaną wyposażeni m.in. w skutery wodne, quady, drony z termowizją, pneumatyczne sanie ratownicze, przyczepy do skuterów oraz skafandry do nurkowania, kamizelki ratunkowe, kaski ochronne i radiotelefony cyfrowe.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.05.2023, 13:13
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ