Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Landmark świętuje swoje 30-lecie pozycji lidera w branży rozwoju osobistego i zawodowego, szkoleń oraz rozwoju

17.09.2021, 13:25aktualizacja: 17.09.2021, 13:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 3 miliony osób i stworzono 150000 projektów o charakterze non-profit i pro bono.

SAN FRANCISCO--(BUSINESS WIRE)-- Landmark (Landmark Worldwide), firma założona w 1991 roku, świętuje swoją 30. rocznicę istnienia, gromadząc ponad trzy miliony ludzi na całym świecie, którzy zostali pozytywnie i zdecydowanie wsparci i zmobilizowani przez jej programy. Rocznica ta jest istotna, ponieważ to właśnie 50 lat temu narodziły się pomysły, które z czasem przekształciły się w Landmark, zapewniając pierwsze szkolenie est w 1971 roku.

Jak przystało na lidera w branży rozwoju osobistego i zawodowego, szkoleń oraz rozwoju, programy i pomysły Landmark od pięciu dekad dają ludziom możliwość radykalnego podniesienia jakości ich życia oraz wpływają na te obszary funkcjonowania, które mają dla nich kluczowe znaczenie.

Marketdata Enterprises, Inc, wydawca ostatecznego raportu na temat przemysłu rozwoju osobistego w Stanach Zjednoczonych, ogłosił w swoim dokumencie z 2021 roku:

· „Landmark uzyskała miano jednej z najlepszych firm szkoleniowych i rozwojowych na świecie według portalu HR.com/James McNeil”;

· „Landmark jest uznawana za posiadającą jeden z najlepszych ośrodków dydaktycznych w branży”, a wielu profesjonalistów „w branży rozwoju osobistego i coachingu rozpoczęło swoją działalność poprzez uczestnictwo w programach Landmark”;

· Landmark jest unikatem w branży jako „jedyny organizator programu transformacji ontologicznej... transformacji w bycie - przełomu, który skutkuje natychmiastowymi, trwałymi i przełomowymi zmianami w efektywności ludzi i jakości ich życia”.

50 lat temu program est Training Wernera Erharda zapoczątkował rozwój osobisty i zainicjował to, co od tego czasu stało się branżą coachingu biznesowego i rozwoju osobistego. Wiele z jego koncepcji zyskało trwałe miejsce w kulturze głównego nurtu, biznesie i nauce. Jak zauważył magazyn „TIME”, „Amerykańska obsesja na punkcie transformacji nie jest nowa. Jest mniej więcej tak stara jak sam naród, ale to Werner Erhard (…) wykreował pierwszą nowoczesną transformację, kiedy rozpoczął seminaria est w 1971 roku”.

Erhard wycofał się z programu est Training i w 1985 roku wprowadził nowy kurs, The Forum. Idee Erharda (wyrażone w jego programach) zostały szczegółowo przeanalizowane przez dwóch naukowców w bestsellerowej książce Speaking Being: Werner Erhard, Martin Heidegger i nowa możliwość bycia człowiekiem.

Określany przez dr Davida Eaglemana, neurobiologa z Uniwersytetu Stanforda i autora bestsellerów „New York Timesa” jako „jeden z najbardziej przenikliwych i wnikliwych myślicieli naszego pokolenia”, Erhard poświęcił większość swoich intelektualnych wysiłków w ciągu ostatnich trzech dekad środowisku akademickiemu. Wraz ze swoimi współpracownikami pisze programy nauczania na poziomie uniwersyteckim oraz prowadzi zajęcia i wykłady na takich uczelniach jak Szkoła Zarządzania UCLA Anderson, Akademia Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Yale, Dartmouth College i Uniwersytet Erazma.

Obecnie Landmark nieprzerwanie udostępnia swoje programy na całym świecie, w tym uruchomiła praktycznie wszystkie ze swoich ponad 50 programów online. Landmark była i nadal jest wspierana przez tysiące uznanych liderów na całym świecie, w tym prezesów międzynarodowych korporacji, powszechnie szanowanych naukowców i humanitarystów o międzynarodowej renomie.

„To, co wywarło na mnie największe wrażenie w odniesieniu do Landmark, to fakt, że firma ta daje ludziom praktyczny dostęp do zmiany kultury organizacji oraz do wprowadzania znaczących zmian w zaskakująco krótkim okresie czasu” - Michael C. Jensen, Jesse Isidor Straus, emerytowany profesor zarządzania biznesem na Uniwersytecie Harvarda.

„Zdobycie złotego medalu na Olimpiadzie było czymś niezwykłym i kiedy ukończyłam The Landmark Forum, zdałam sobie sprawę, że mogę uzyskać ten sam poziom jakości, spełnienia i radości w każdej sferze mojego życia” - Natalie Cook, złota medalistka olimpijska.

„Jako osoba, której życie związane jest z kwestiami ogólnoświatowymi, nie mogę sobie wyobrazić bardziej efektywnego programu szkoleniowego. Jednym z najcenniejszych rezultatów, jakie uzyskałem, była umiejętność radzenia sobie z nierozwiązywalnymi problemami globalnymi bez zniechęcania się. W wyniku uczestnictwa w programach Landmark poszczególne osoby zyskują narzędzia, dzięki którym mogą wkroczyć w świat i sprawić, że marzenia staną się rzeczywistością - dr Charles McNeill, starszy doradca ds. polityki, Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska.

„Nie spotkałem się do tej pory z niczym co miałoby tak pozytywny wpływ na zdolność ludzi do nawiązywania relacji, komunikowania się i wykonywania zadań jak programy Landmark” - Paul Fireman, założyciel i były prezes/dyrektor generalny firmy Reebok International, Ltd., USA.

Międzynarodowa firma konsultingowa Landmark oraz jej spółka zależna, Vanto Group została uznana przez Magazyn Forbes za jedną z najlepszych amerykańskich firm konsultingowych w zakresie zarządzania przez dwa kolejne lata - 2020 i 2021. Ponadto Landmark jest podstawowym katalizatorem dla uczestników tworzących ponad 150000 projektów niekomercyjnych i pro bono, przynoszących korzyści indywidualnym osobom, organizacjom i społecznościom na całym świecie. Oto kilka przykładów:

· Specjalni Widzowie (którego założyciel, Blake Rockwell został nazwany Bohaterem CNN) ma znaczący wpływ na dziesiątki tysięcy ciężko chorych dzieci, ich rodzeństwa i rodziców, dając im dostęp do VIP-owskich możliwości uczestniczenia w meczach na ponad 50 największych uczelniach.

· Zasadzić milion drzew: Gashaw Tahir założył organizację pozarządową o nazwie Greenland Development Foundation, która zasadziła ponad milion drzew w Etiopii, a w trakcie tego procesu zatrudniła ponad 450 młodych ludzi, dając im nie tylko poczucie godności, ale także możliwość dostrzeżenia przyszłości w Etiopii.

· Dzień: CZY WSZYSTKO W PORZĄDKU?: Projekt zapobiegania samobójstwom, który został przyjęty przez całą Australię.

Landmark wyraża uznanie i podziękowania ponad trzem milionom osób, które uczestniczyły w jej pracach oraz zmiany, jaką wnoszą we własne życie, w życie innych i całego świata.

Więcej informacji o Landmark i jej programach można znaleźć na stronie www.landmarkworldwide.com.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210916005243/en/.

Źródło: Landmark Worldwide

KONTAKT:

Michelle Tennant Nicholson w Wasabi Publicity Inc.

tel. +1-828-749-3200

e-mail: Michelle@WasabiPublicity.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.09.2021, 13:25
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ