Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Legnica: Można już składać wnioski na zakup węgla w nowym roku

28.12.2022, 12:29aktualizacja: 28.12.2022, 12:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
W Urzędzie Miasta Legnicy można już składać wnioski o zakup preferencyjny węgla w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023r. Wniosek dotyczy zakupu maksymalnie 1,5 tony węgla przypadającej na gospodarstwo domowe w terminie od 1 stycznia 2023 r.

Wniosek można złożyć:

1. W wersji papierowej, w Urzędzie Miasta Legnicy pl. Słowiański 8 w Biurze Obsługi
Klienta pok. 5 stanowisko nr 3 w godzinach pracy Urzędu.

2. W wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP.

UWAGA

W przypadku gdy do 31 grudnia 2022 r., wnioskodawca nie dokonał zakupu węgla
w ilości 1,5 tony lub dokonał zakupu węgla w ilości mniejszej niż 1,5 tony będzie  uprawniony do zakupu zwiększonego powyżej 1,5 tony limitu jednak nie więcej niż
3 tony

Wnioski przyjmowane będą do 20 stycznia 2023 r., ( piątek ).

Wnioski o preferencyjny zakup węgla zostaną zweryfikowane na podstawie danych dotyczących przyznanego dodatku węglowego oraz zgłoszeń do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, wnioskodawca otrzyma zawiadomienie, że przysługuje mu prawo do preferencyjnego zakupu. We wskazanym w zawiadomieniu terminie wnioskodawca będzie zobowiązany do dokonania wpłaty na wskazane konto lub w kasie Urzędu Miasta Legnica. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. 76 7212253.

Za jakość węgla odpowiadać będą podmioty wprowadzające do obrotu paliwa stałe
z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych wskazane przez Ministra Aktywów Państwowych. Oferowany gminie do sprzedaży węgiel będzie posiadał niezbędne certyfikaty jakości.

Wniosek w załączeniu.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.12.2022, 12:29
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.