Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Legnica: Porozumienie podpisane. Koniec strajku

03.03.2023, 22:56aktualizacja: 03.03.2023, 22:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Porozumienie zostało podpisane w piątek w Urzędzie Miasta w Legnicy. Stronę związkową reprezentowała Aneta Mazur, przewodnicząca komitetu strajkowego. Pod treścią porozumienia podpisali się Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, pracodawcy Jerzy Konopski, dyrektor MOPS oraz Joanna Brandt-Rożek, dyrektor DPS.

Strony porozumienia ustaliły, że płaca zasadnicza wzrośnie od 1 stycznia 2023 roku o kwotę 400 zł brutto na każdy etat kalkulacyjny płacy minimalnej i odpowiednio od 1 lipca nastąpi drugi wzrost o 200 zł brutto. Ustalono także, że planowany wzrost wynagrodzeń w 2024 roku w projekcie budżetu, który prezydent złoży radnym, będzie wynosił ok. 200 zł brutto.

- Dziękuję przedstawicielom związków zawodowych oraz moim współpracownikom za udział w negocjacjach i wolę współpracy, dzięki której mogliśmy wypracować satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie - powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Negocjacje między stronami trwały od poniedziałku. Podpisanie porozumienia kończy strajk. Tak więc od jutra zgodnie z zapowiedziami związków pracownicy powrócą do pracy.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.03.2023, 22:56
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.