Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Legnica: Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania centrum miasta

25.10.2021, 18:32aktualizacja: 25.10.2021, 18:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Rada Miejska Legnicy na dzisiejszej sesji (25 października) przyjęła m.in. uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Staromiejskiego Centrum.

Zmieniony plan obejmuje obszar ograniczony ulicami: Chojnowską, Placem Bohaterów Getta, Murarską, Rycerską, Ojców Zbigniewa i Michała oraz Benjamina Bilsego.

Większość nieruchomości, objętych zmianą planu, jest w całości lub w części zabudowana.  Zgodnie z ustaleniami, na niektórych terenach wolnych od zabudowy, dopuszcza się lokalizację nowych obiektów budowlanych o charakterze usługowym, mieszkaniowym lub mieszane. Taka zabudowa musi mieć charakter uzupełniający obiekty już istniejące i stosować się ściśle do wyznaczonych przez plan parametrów.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.10.2021, 18:32
Źródło informacji Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ