Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Lions International udziela wsparcia i przynosi nadzieję ukraińskim uchodźcom

11.03.2022, 16:51aktualizacja: 11.03.2022, 16:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Lions International
PR Newswire/Lions International

OAK BROOK, stan Illinois, 11 marca 2022 r. /PRNewswire/ -- Lions International, największa na świecie organizacja humanitarna, angażuje się w pomoc dla ponad dwóch milionów mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy uciekli ze swoich domów z powodu obecnego konfliktu w Ukrainie. Przewiduje się, że w miarę trwania konfliktu z Ukrainy będzie wyjeżdżać coraz więcej uchodźców, co jeszcze dodatkowo zwiększy skalę tego kryzysu humanitarnego. Z tego powodu w czasie istnienia ogromnych potrzeb członkowie Lions na całym świecie jednoczą się poprzez życzliwość, aby pomóc rodzinom, które tego rozpaczliwie potrzebują.

Aby członkowie Lions w Ukrainie i w krajach sąsiednich mogli wspierać uchodźców i przesiedleńców, Międzynarodowa Fundacja Lions Club International (LCIF) przyznaje dotacje, dzięki którym możliwa będzie pomoc w zapewnieniu natychmiastowej pomocy tym, którzy walczą o zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb.

Ponad 100 tys. USD w formie dofinansowania zostało już przyznane Lions działającym w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Austrii i Słowacji na pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy przekroczyli ich granice. Również w Ukrainie członkowie Lions otrzymali granty LCIF na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb tych, którzy pozostali w kraju. Fundusze zostaną wykorzystane na zakup lekarstw i sprzętu medycznego, jak również innych artykułów pierwszej potrzeby, takich jak żywność i woda, odzież i inne materiały. Dodatkowe dotacje zostaną przyznane, aby pomóc w zaspokojeniu bieżących potrzeb spowodowanych tym kryzysem.

„Członkowie Lions na całym świecie nieustannie łączą się we współczuciu z osobami dotkniętymi trwającym konfliktem w Ukrainie - powiedział przewodniczący LCIF dr Jung-Yul Choi. - Dotacje LCIF umożliwiają im pomoc rodzinom, które uciekły ze swoich domów, w znalezieniu bezpieczeństwa i ochrony w tym niezwykle trudnym czasie”.

Oprócz wsparcia udzielanego przez globalną fundację Lions International do akcji włączają się również kluby Lions. Oddziały regionalne organizują zbiórki pieniędzy i koncerty charytatywne, przewożą mężczyzn, kobiety i dzieci z granicy do bezpiecznych stref. Kluby Lions po drugiej stronie świata zbierają fundusze, prowadzą zbiórki żywności i artykułów spożywczych, a także okazują swoje wsparcie poprzez rzecznictwo i działania zewnętrzne.

„Wydarzenia w Ukrainie wstrząsnęły światem, jednakże odwaga i wytrzymałość narodu ukraińskiego zainspirowały go - powiedział przewodniczący Lions International, Douglas X. Alexander. - Wspieramy wszystkich członków organizacji Lions i ich społeczności w Ukrainie. Służba ta płynie z serca, a ich serdeczność promienieje w tym czasie tak ogromnych potrzeb”.

Wsparcie funduszu LCIF na rzecz uchodźców i przesiedleńców jest możliwe na stronie lionsclubs.org/humanitarianresettlement.

Lions International

Lions Clubs International jest największą na świecie organizacją skupiającą stowarzyszenia usługowe. Ponad 1,4 miliona członków w ponad 48 tys. klubów służy w 200 krajach i obszarach geograficznych na całym świecie. Od 1917 roku Lions wzmacniają lokalne społeczności poprzez praktyczną pomoc i projekty humanitarne, zaś dzięki hojnemu wsparciu Fundacji Lions Clubs International zwiększają swoje oddziaływanie. Instytucja koncentruje się na pomocy osobom z wadami wzroku, ochronie środowiska, walce z rakiem u dzieci, głodem, cukrzycą i innymi najpilniejszymi potrzebami humanitarnymi, aby pomóc w rozwiązywaniu największych wyzwań stojących przed ludzkością. Więcej informacji o Lions International można znaleźć na stronie lionsclubs.org.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/95569/lions_clubs_international_logo.jpg

Źródło: Lions International

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.03.2022, 16:51
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ