Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Lubelskie: dodatkowe ok. 4 mln zł z funduszy UE na rozbudowę szpitala w Kraśniku

04.11.2022, 13:20aktualizacja: 04.11.2022, 13:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i dyrektor SPZOZ w Kraśniku Michał Jedliński; Fot.: UMWL
marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i dyrektor SPZOZ w Kraśniku Michał Jedliński; Fot.: UMWL
Zarząd województwa lubelskiego podjął decyzję o kolejnym zwiększeniu dofinansowania rozbudowy szpitala w Kraśniku – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Za dodatkowe środki – blisko 4 mln zł z funduszy europejskich – zostanie wybudowany i wyposażony nowy blok neonatologiczny.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Kraśniku Michał Jedliński podpisali w czwartek aneks do umowy.

„Oszczędności, jakie pojawiły się w ramach regionalnego programu, postanowiliśmy przeznaczyć na najnowocześniejszy oddział neonatologiczny w województwie lubelskim. Na ten oddział czeka wiele osób nie tylko z powiatu, ale także z innych części regionu” – powiedział cytowany w informacji marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Inwestycja zakłada dobudowę 3-kondygnacyjnego budynku połączonego z budynkiem głównym szpitala, a także zakup sprzętu i wyposażenia medycznego. Powstanie tam m.in. oddział ginekologiczny, oddział położniczo-noworodkowy i nowa pracownia tomografii komputerowej.

„Zostanie dobudowany blok, który będzie scentralizowany razem z głównym budynkiem szpitala, co pozwoli efektywnie wykorzystywać personel, jak i blok operacyjny. Harmonogram zakłada zakończenie prac budowlanych do końca lutego 2023 roku” – wyjaśnił cytowany w komunikacie  Michał Jedliński, dyrektor SPZOZ w Kraśniku.

Realizowana inwestycja jest dofinansowana z z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość tego projektu obecnie wynosi blisko 35 mln zł, z czego dofinansowanie UE to ok. 30 mln zł.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.11.2022, 13:20
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ