Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MAP: Walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym wspierając kolej lokalną (komunikat)

05.07.2023, 19:52aktualizacja: 05.07.2023, 19:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Aktywów Państwowych informuje:

- Dworce w gminie Pasłęk oraz w Gronowie Elbląskim wpisano do programu inwestycji dworcowych – mówi wiceminister Andrzej Śliwka na spotkaniu z przedstawicielami PKP S.A.

Podpisano dwa porozumienia pomiędzy PKP S.A. a samorządami, dotyczące wyremontowania i zagospodarowania terenów zabytkowych dworców w gminach Pasłęk oraz Gronowie Elbląskim.

- Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o to, by te piękne, zabytkowe dworce wyremontowano. To bardzo ważne inwestycje. Dworce będą bardziej funkcjonalne, ale zachowają swój stary duch – mówi wiceminister.

Andrzej Śliwka zaznacza też, że będą one służyły mieszkańcom całego powiatu elbląskiego. To również pokazuje, że dba się o zabytki w małych miejscowościach.

- W naszym interesie jest to, by te inwestycje zostały jak najszybciej przeprowadzone. Przed nami projektowanie, a nie byłoby to możliwe bez podpisania tych porozumień – podkreśla Andrzej Śliwka.

Po zakończeniu prac nad dokumentacjami projektowymi i uzyskaniu pozwoleń na budowę dla dworców w Pasłęku i Gronowie Elbląskim, PKP S.A. ogłosi przetargi na wybór wykonawców prac budowlanych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2026 r. Projekty są realizowane w ramach obecnego Programu Inwestycji Dworcowych, do którego zostały wpisane w 2022 r. i będą finansowane ze środków własnych PKP S.A.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ra/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.07.2023, 19:52
Źródło informacji MAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ