Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MAP: wicepremier Jacek Sasin z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim w ramach akcji "Trasa dotrzymanego słowa" (komunikat)

29.05.2023, 23:31aktualizacja: 29.05.2023, 23:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Aktywów Państwowych informuje:

Szanowni Państwo,

Wicepremier przebywał dziś z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach akcji "Trasa dotrzymanego słowa". Poniżej przesyłamy cytaty z wypowiedzi Wicepremiera:

- mieliśmy odwagę przeciwstawić się patologiom, które funkcjonowały w obszarze finansów publicznych, a które kosztowały nas wszystkich dziesiątki miliardów złotych każdego roku. Udało nam się naprawić finanse publiczne.

- planowane wpływy do budżetu w tym roku to 604 mld zł, ponad dwa razy więcej niż osiem lat temu, to jest miara naszego sukcesu w walce o uszczelnienie systemu podatkowego.

- udało się obronić polskie górnictwo węgla kamiennego przed dyrektywą metanową. Będziemy dbać również o to, aby dywersyfikować dalej dostawy surowców energetycznych do Polski.

- udało nam się obronić Polaków przed skutkami embarga na węgiel rosyjski. Pokazaliśmy, że w trudnych momentach dajemy radę.

- kiedy objęliśmy rządy w 2015 r., podjęliśmy wielki trud wzmocnienia potencjału polskiej armii, rozpoczęliśmy odtwarzanie jednostek wojskowych, które były masowo likwidowane przez naszych poprzedników, szczególnie we wschodniej Polsce.

- realizujemy Pakt Energetyczny, który opiera się na 3 zasadniczych filarach. Pierwszy to odpowiedzialna transformacja energetyczna. Chcemy budować nowe źródła energii - OZE, ale przede wszystkim energetykę jądrową.

- drugi element Paktu Energetycznego to obrona polskiego węgla do czasu realizacji wielkich inwestycji w atom i OZE. Tu nie może być żadnej przerwy.

- trzecim elementem Paktu Energetyczny jest ochrona Polaków przed skutkami kryzysu. Zaangażowaliśmy ogromne środki na utrzymanie w ryzach cen energii elektrycznej, gazu dla polskich rodzin i instytucji społecznie ważnych. Będziemy tak też czynić w przyszłości.

- transformacja energetyczna musi brać pod uwagę naszą polską specyfikę, to, że dysponujemy własnymi zasobami surowców energetycznych. Musi być do udźwignięcia przez polskie społeczeństwo i nie może zagrozić polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu.

- będziemy bronić polskiej energetyki i polskiej niezależności energetycznej. Będziemy szli swoim tempem i swoją drogą, cel osiągniemy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.05.2023, 23:31
Źródło informacji MAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.