Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MAP: wizyta ministra aktywów państwowych Jacka Sasina na Podlasiu (komunikat)

21.09.2023, 20:50aktualizacja: 21.09.2023, 20:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Aktywów Państwowych informuje:

Minister Jacek Sasin wziął udział w konferencji w Augustowie o rozwoju infrastruktury na Podlasiu. Przesyłamy cytaty z przemowy Pana ministra.

- Dzisiaj na 10 najszybciej wyludniających się gmin na terenie Polski, aż 9 leży na Podlasiu. Bardzo wiele młodych osób wyjechało stąd do dużych miast, albo co gorsze - za granicę. My tę politykę diametralnie zmieniliśmy. U podstaw naszych działań były słowa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że trzeba zerwać z tym fatalnym podziałem na Polskę A i B.

- Pieniądze z funduszy rządowych odmieniają życie mieszkańców Augustowa. To ważna część dorobku tych 8 lat naszych rządów. Dzięki prowadzonym inwestycjom udało się zrealizować zamierzenia mieszkańców Polski lokalnej, które przez wiele dziesięcioleci były tylko marzeniami. Dzisiaj wielu Polaków może poczuć, że jest w Polsce rząd, który dba o nich i chce realizować ich aspiracje.

- Inwestycje lokalne uzupełniają wielkie inwestycje, które są realizowane bezpośrednio z budżetu państwa, przede wszystkim w infrastrukturę komunikacyjną, bo ona decyduje o możliwościach rozwojowych Polski Wschodniej.

- Infrastruktura komunikacyjna decyduje o możliwościach rozwoju regionu. Ale poprawa infrastruktury komunikacyjnej znosi także podziały między regionami kraju.

- Tylko tutaj na Podlasiu będą realizowane trzy wielkie inwestycje drogowe. Via Carpatia, Via Baltica, każdy zna te nazwy, obie bardzo ważne. Ale też droga S8 łącząca Augustów z Białymstokiem. Inwestycja warta ponad 5 mld zł. Augustów przestanie być miastem, które nie jest skomunikowane droga ekspresową z resztą Polski i resztą Europy.

- Wielkie nakłady na obronność Polski, wzrost liczebności armii do 180 tysięcy - te wszystkie nakłady są potrzebne, aby Polacy i także Wy, tutaj na Podlasiu, w Augustowie mogli czuć się bezpiecznie. I jesteście bezpieczni.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ pif/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.09.2023, 20:50
Źródło informacji MAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ