Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MC KPRM: Nowy dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa KPRM (komunikat)

14.10.2021, 17:48aktualizacja: 14.10.2021, 17:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Media - Cyfryzacja KPRM informuje:

Płk Łukasz Wojewoda w najbliższy poniedziałek (18 października) obejmie obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na nowym stanowisku płk Łukasz Wojewoda będzie odpowiedzialny m.in. za koordynację funkcjonowania i rozwoju Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa oraz realizację Strategii Cyberbezpieczeństwa RP.

Płk Łukasz Wojewoda to absolwent Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie o kierunku Łączność i Telekomunikacja oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w zakresie Cyberbezpieczeństwa.

Jest oficerem z wieloletnim doświadczeniem w obszarze cyberbezpieczeństwa, łączności i informatyki, a w szczególności w organizowaniu i prowadzeniu procesów obsługi incydentów bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz testów bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Aktywnie uczestniczył w projektowaniu i wdrażaniu systemów teleinformatycznych na potrzeby zapewnienia wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa, jak również w organizowaniu i prowadzeniu cyber threat intelligence (CTI, rozpoznanie zagrożeń cyberprzestrzeni).

Współtworzył i zarządzał Security Operation Center (SOC) w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

Reprezentując resort obrony narodowej współtworzył Krajowy System Cyberbezpieczeństwa.

Posiada m.in. Certyfikat GIAC Information Security Professional (GISP) oraz Certyfikat Certified Ethical Hacker (CEH).

Dziękujemy dotychczasowemu dyrektorowi Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Robertowi Kośli, za dobrą i konstruktywną współpracę, m.in. przy ustawie o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz powołaniu Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie, który stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy administracją publiczną a przedsiębiorcami i organizacjami działającymi w obszarze cyberbezpieczeństwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ mww/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.10.2021, 17:48
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ