Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEiN: 100 tys. zgłoszeń w pierwszym dniu rejestracji nauczycieli na szczepienia (komunikat)

08.02.2021, 17:52aktualizacja: 08.02.2021, 17:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje:

uprzejmie informuję, że dziś ruszyły zapisy na szczepienia dla nauczycieli. Do tej pory zgłosiło się 100 tys. osób chętnych. Proces przebiega bardzo sprawnie, nie odnotowaliśmy żadnych problemów dotyczących rejestracji.

Już kilka dni temu, dyrektorzy szkół otrzymali od nas mailem szczegółowe informacje dotyczące procesu rejestracji wraz z dokładną instrukcją zgłaszania pracowników oraz opisem całej procedury. Przez weekend pracowaliśmy nad formularzem zgłoszeniowym, testowaliśmy go w wybranych szkołach i już w niedzielę w nocy mogliśmy przesłać go do szkół razem z instrukcją procesu rejestracji. Zależało nam na tym, aby już od poniedziałku, od godzin porannych dyrektorzy mogli rejestrować listy zgłoszeniowe do szczepień.

W niedzielę w nocy został uruchomiony w Systemie Informacji Oświatowej specjalny formularz zgłaszania na szczepienia. Jest to profesjonalne narzędzie do zbierania danych oświatowych. System rejestracji jest intuicyjny i prosty. Co ważne, samych nauczycieli zgłaszają ich dyrektorzy. Dodatkowo na stronie internetowej przygotowaliśmy zestawienie najczęstszych pytań i odpowiedzi na nie.

Dyrektorzy mają czas na wypełnienie formularza do środy, 10 lutego br. do końca dnia. Zachęcamy wszystkich uprawnionych nauczycieli do zgłaszania się na szczepienia. Akcja szczepień dla nauczycieli ruszy w piątek, 12 lutego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ dst/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.02.2021, 17:52
Źródło informacji MKiŚ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ