Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEiN/ Funkcjonowanie szkół i placówek w trzecim tygodniu września (komunikat)

13.09.2021, 17:18aktualizacja: 14.09.2021, 12:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MEiN informuje:

Szanowni Państwo,

zgodnie z zapowiedziami dziś rozpoczynamy raportowanie dotyczące bieżącej sytuacji w szkołach i placówkach oświatowych.

Na podstawie informacji uzyskanych od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek, 13 września br. w trybie stacjonarnym pracowało prawie sto procent szkół i przedszkoli.

Stacjonarnie działa ponad 15 tys. przedszkoli, co stanowi blisko 100 proc. wszystkich tego typu placówek. Dwa przedszkola pracują zdalnie, zaś hybrydowo – 17 placówek.

Na 14 413 szkół podstawowych stacjonarnie funkcjonuje 14 315 szkół, co stanowi 99,3 proc. wszystkich szkół. Zdalnie pracuje 1 szkoła, 97 prowadzi lekcje hybrydowo. W sumie zdalnie lub hybrydowo uczy się ponad 3 600 dzieci, tj. 0,1 proc. wszystkich uczniów.

W załączeniu przekazuję komunikat prasowy oraz nagranie mp3.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEiN

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ dsr/ mir/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.09.2021, 17:18
Źródło informacji MEiN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ