Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEiN: Funkcjonowanie szkół i przedszkoli w pierwszym dniu po feriach (komunikat)

18.01.2021, 18:12aktualizacja: 19.01.2021, 08:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Rzecznik Prasowy MEiN informuje:

Szanowni Państwo,

przekazuję dane dotyczące funkcjonowania szkół i przedszkoli – stan na 18 stycznia. Szkoły podstawowe – klasy 1-3

- tryb stacjonarny - 14 383 szkół, tj. 99,6 proc.

- tryb zdalny - 9 szkół

- tryb hybrydowy - 51 szkół

Przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego

- tryb stacjonarny - 15 222 przedszkoli, tj. 99,5 proc.

- tryb zdalny - 28 przedszkoli

- tryb hybrydowy - 50

Dziś uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej. Oczywiście nauka ta odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym przy uwzględnieniu wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz GIS i Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z zapowiedziami na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach.

Dziś, po pierwszym dniu uruchomienia zajęć w klasach 1-3, z informacji uzyskanych od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów szkół wiemy, że w trybie stacjonarnym pracuje ponad 99,6 procent wszystkich szkół podstawowych. Oznacza to, że w systemie tradycyjnym działa 14 383 placówek, w trybie mieszanym - 51 placówek, a w trybie zdalnym jedynie 9.

Na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach. Jesteśmy w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia. Dostajemy pozytywne sygnały od dyrektorów placówek oświatowych, że pierwszy dzień tradycyjnej nauki w szkołach przebiegł bez większych problemów, a uczniowie i nauczyciele cieszyli się z tego, że po tak długiej przerwie mogli znów uczyć się w murach szkolnych.

Sprawdziliśmy również jak wygląda sytuacja w przedszkolach. Z danych od kuratorów oświaty wynika, że 99,5 procent przedszkoli w całej Polsce funkcjonowało w trybie stacjonarnym, w 28 placówkach nauka odbywała się zdalnie, a w 50 – w trybie mieszanym.

W załączeniu przekazuję nagranie mp3 oraz grafiki.Z poważaniem Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ozk/ mhr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.01.2021, 18:12
Źródło informacji MEiN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.