Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEiN: Inauguracja roku akademickiego – list Ministra Edukacji i Nauki do wspólnoty akademickiej (komunikat)

30.09.2021, 18:18aktualizacja: 01.10.2021, 08:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MEiN informuje:

Z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022 Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list do całej wspólnoty akademickiej. Wyraził w nim nadzieję, że mimo trwającej epidemii i związanych z nią trudności najbliższy okres zaowocuje wieloma sukcesami naukowymi, rozwojem polskich uczelni oraz wzmocnieniem ich pozycji na arenie międzynarodowej. Szef MEiN podkreślił również, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przekaże uczelniom dodatkowe środki na inwestycje w infrastrukturę badawczą i dydaktyczną. Będzie to rekordowa kwota 1 mld zł.

Rozpoczęcie roku akademickiego 2021/2022

– W tym wyjątkowym dniu przekazuję Państwu najlepsze życzenia i wyrazy głębokiego szacunku. Szczególnie ciepło witam studentów, którzy mury uczelni przekraczają po raz pierwszy i rozpoczynają swoją przygodę ze światem nauki, stając się częścią wspólnoty akademickiej. Gaudeamus igitur! – napisał minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do całej wspólnoty akademickiej.

Szef MEiN podkreślił, że przed studentami, doktorantami i pracownikami uczelni kolejny rok, w którym będą mierzyli się z pandemią COVID-19. Jednocześnie wyraził nadzieję, że mimo ewentualnych trudności związanych z epidemią nadchodzący czas przyniesie wiele sukcesów, zaowocuje rozwojem potencjału polskich uczelni, wzmocnieniem ich pozycji na arenie międzynarodowej oraz zacieśnieniem współpracy między nauką i sektorem gospodarczym.

– W nowym roku akademickim planujemy wesprzeć uczelnie rekordową kwotą 1 mld zł. Dodatkowe środki będą przeznaczone na inwestycje dla uczelni nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki oraz instytutów należących do Sieci Badawczej Łukasiewicz – wskazał szef MEiN. Dodał, że inwestycje w infrastrukturę badawczą i dydaktyczną, które wzmacniają potencjał naukowy szkół wyższych, w przyszłości przełożą się bezpośrednio na rozwój gospodarczy Polski.

W swoim liście minister Przemysław Czarnek przypomniał również, że misją uczelni jest prowadzenie badań naukowych, upowszechnianie prawdy oraz kształcenie umiejętności jej odkrywania.

Z okazji inauguracji roku akademickiego całej społeczności akademickiej szef MEiN przekazał najlepsze życzenia.

Google dysk: https://drive.google.com/file/d/1rC2_KL3PrxUYrLtSqolwQ61ScaL4hynf/view?usp=sharing

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=NekXYpMR1tY    

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ kkr/ joz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.09.2021, 18:18
Źródło informacji MEiN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ