Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEiN/ Laboratoria Przyszłości - ruszył nabór wniosków (komunikat)

08.10.2021, 16:40aktualizacja: 11.10.2021, 12:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że dziś odbyła się konferencja prasowa dotycząca otwarcia naboru wniosków do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Założenia tej inicjatywy przedstawili Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej, Szef Centrum GovTech Justyna Orłowska. Ministrowie wraz z uczniami uczestniczyli także w warsztatach z zakresu edukacji cyfrowej.

Od dziś, 8 października, publiczne szkoły podstawowe mogą składać wnioski w programie Laboratoria Przyszłości. Nabór potrwa do 8 listopada br. W ramach tego przedsięwzięcia szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają 1 mld zł na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

Szczegóły dotyczące procedury wnioskowania, rodzaju sprzętu, który szkoły będą mogły zakupić w ramach programu, znajdą Państwo w komunikacie dostępnym na naszej stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/laboratoria-przyszlosci--juz-od-dzis-szkoly-publiczne-moga-zglaszac-sie-do-najwiekszego-w-historii-programu-wsparcia-nowoczesnej-edukacji.

W załączeniu przesyłam także komunikat prasowy oraz grafiki.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEiN

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

szz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.10.2021, 16:40
Źródło informacji MEiN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ