Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEN: niedopuszczalne insynuacje i kłamstwa w artykule oraz skandaliczna okładka tygodnika "Gazeta Polska" (komunikat)

07.02.2024, 20:29aktualizacja: 07.02.2024, 20:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje:

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej ws. publikacji w tygodniku "Gazeta Polska" w dniu 7 lutego 2024 r.

MEN: niedopuszczalne insynuacje i kłamstwa w artykule oraz skandaliczna okładka tygodnika "Gazeta Polska"

Nieprawdziwe są twierdzenia "Gazety Polskiej" zawarte w artykule "Pornorząd. Handlarze wibratorami wchodzą do szkół” (wydanie z 7 lutego 2024 r.) jakoby Ministerstwo Edukacji Narodowej tworzyło wspólnie z fundacją Sexed.pl program tzw. edukacji seksualnej oraz, że fundacja jest partnerem MEN w jakimkolwiek projekcie. Dodatkowo, zawarte w artykule insynuacje dotyczące związków MEN z "branżą erotyczną" oraz okładka wydania informująca o cyt. "burdelu w polskich szkołach" w znaczeniu domu publicznego. obok wizerunku dziecka, a także premiera Donalda Tuska i Minister Edukacji Barbary Nowackiej są skandaliczne i moralnie naganne. Ponadto fałszywa informacja "handlarze wibratorami wchodzą do szkół" zamieszczona bezpośrednio pod wizerunkiem Barbary Nowackiej godzi w dobre imię urzędu Ministra Edukacji i zaufanie do instytucji rządowych, w tym MEN.

MEN wystąpi na drogę prawną przeciwko wydawcy tygodnika "Gazeta Polska" i nie ustąpi w trosce o godny wizerunek polskich szkół, w tym uczniów, rodziców i nauczycieli oraz o szacunek do urzędu Ministra Edukacji i innych urzędów państwowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej ponadto wyjaśnia, że nie planuje wprowadzania do szkół nowego przedmiotu edukacji seksualnej. Troską MEN jest za to odpowiednia edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zdrowia, funkcjonowania w społeczeństwie, relacji międzyludzkich.

Jedyną prawdziwą informacją w artykule jest ta, że w MEN odbyło się spotkanie z przedstawicielami wspomnianej fundacji. Minister Edukacji Barbara Nowacka zapowiadała otwartość na dialog ze stroną społeczną, dlatego w MEN regularnie odbywają się spotkania z przedstawicielami różnych stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji, które mogą pomóc wypracować – wspólnie z ekspertami – najlepsze rozwiązania w różnych obszarach edukacji i funkcjonowania szkół.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA w likwidacji jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ pak/ mir/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.02.2024, 20:29
Źródło informacji MEN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ