Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MF: konkurs - zostań Analitycznym Liderem i współtwórz politykę makroekonomiczną w MF (komunikat)

25.10.2021, 09:42aktualizacja: 25.10.2021, 10:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

Druga edycja konkursu „Analityczni Liderzy” jest skierowana do studentów i absolwentów: ekonomii i finansów, matematyki, informatyki i nauk fizycznych.

Trzy tematy konkursu to makroekonomia, analiza mikrodanych i finanse publiczne.

Na najlepszych czeka 8 płatnych staży w Ministerstwie Finansów (MF).

Interesujesz się ekonomią, ekonometrią, analizą danych (Big Data) lub finansami publicznymi? Chcesz sprawdzić czy ekonomiczne teorie mają odzwierciedlenie w polskich danych albo przenalizować wpływ pandemii COVID-19 na finanse publiczne w Polsce i Unii Europejskiej? A może przeprowadzić podatkowe symulacje z wykorzystaniem mikrodanych? Jeśli na któreś pytanie odpowiadasz „tak”, to „Analityczni Liderzy” są konkursem właśnie dla Ciebie!

Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności. Rozwiąż jedno z zadań konkursowych, zostań Analitycznym Liderem i zaangażuj się w współtworzenie polityki makroekonomicznej podczas płatnego stażu w MF.

Udział w konkursie

Pracę konkursową na jeden z 3 tematów prześlij do 12 listopada 2021 r. przez formularz zgłoszeniowy.

Uwaga! praca nie może przekroczyć trzech stron formatu A4.

Dołącz CV oraz kopię dokumentu, który potwierdza status studenta/absolwenta (np. ważnej legitymacji studenckiej, zaświadczenia z uczelni potwierdzającego status studenta lub skan dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram konkursu

12 listopada 2021 r. – termin przesyłania zgłoszeń,

do 26 listopada 2021 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,

1-13 grudnia 2021 r. – rozmowy kwalifikacyjne,

14 grudnia 2021 r. – publikacja wyników na stronie MF gov.pl/finanse/analityczni-liderzy

Analitycznym Liderom oferujemy:

płatny staż w MF,

elastyczne terminy stażu,

możliwość pracy hybrydowej oraz przerwy na zaliczenie sesji egzaminacyjnej,

udział w pracach zespołów roboczych, które zajmują się tworzeniem założeń makroekonomicznych do polityk gospodarczych realizowanych w Polsce,

praca z unikatowymi zbiorami danych podatkowo-składowych,

praca przy złożonym modelu gospodarki polskiej wykorzystywanym do opracowania oficjalnych prognoz gospodarczych MF,

możliwość uczestnictwa w wybranych szkoleniach realizowanych przez MF oraz krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych,

możliwość tworzenia opracowań naukowych wraz z doświadczonymi pracownikami MF.

Regulamin i zadania konkursowe

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, zadania konkursowe i kontakt do organizatorów, jest dostępnych na gov.pl/finanse/analityczni-liderzy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.10.2021, 09:42
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ