Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MF: Zapraszamy na kolejne webinary o rozwiązaniach podatkowych w Polskim Ładzie (komunikat)

21.10.2021, 17:32aktualizacja: 25.10.2021, 11:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Finansów informuje:

Ministerstwo Finansów ogłasza nabór do II edycji webinarów poświęconych rozwiązaniom podatkowym, które wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku.

To oferta dla stowarzyszeń, związków przedsiębiorców - organizacji zainteresowanych konkretnym pakietem ulg podatkowych. Spotkania z ekspertami Ministerstwa Finansów będą odbywały się od połowy listopada do końca grudnia, w terminach indywidualnie ustalonych z zainteresowanymi.

Po sukcesie pierwszego cyklu webinarów dotyczących podatkowych rozwiązań Polskiego Ładu, Ministerstwo Finansów wraca z ofertą kolejnego cyklu spotkań z biznesem.

Tym razem oferta skierowana jest do branży doradczej, księgowych, stowarzyszeń i związków przedsiębiorców, zainteresowanych konkretnym pakietem rozwiązań podatkowych. Webinary poprowadzą eksperci Ministerstwa Finansów.

"Zachęcam do spotkania się z nami wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat przepisów, które wejdą w życie na początku przyszłego roku. Szczególnie zapraszam organizacje zainteresowane współpracą z Ministerstwem Finansów przy organizacji szkoleń dla swoich członków. Nasza oferta zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb podmiotów, które będą chciały przedyskutować z nami praktyczne zastosowanie nowych rozwiązań podatkowych. To nasza propozycja dla przedsiębiorców, księgowych, osób które na co dzień dbają o finanse firm" - zachęca wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Eksperci Ministerstwa opowiedzą m.in. o nowych zachętach podatkowych, zmianach w obecnie obowiązujących ulgach i o działaniu uproszczonych form opodatkowania – estońskiego CIT i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Szeroko omawiane będą także rozwiązania dedykowane firmom innowacyjnym (IP Box, B+R, ulgi na prototyp i robotyzację). Zachęcamy także do zapoznania się z możliwościami odliczeń podatkowych, związanych z działalnością sponsoringową (np. wspieraniem nauki, kultury i sportu) oraz z korzyściami jakie może przynieść firmom rozwijającym się czy startup-om wsparcie funduszy venture capital oraz emisja akcji na giełdzie.

"Pierwszy cykl webinarów pokazał, że zaprojektowane przez nas ulgi i ułatwienia spotkały się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Druga tura spotkań będzie kolejną okazją do zestawienia potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców z wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów, autorów przepisów. Będzie to dla firm ważna zachęta do skorzystania z naszych propozycji już od początku 2022 roku" – dodaje Jan Sarnowski.

Pierwsza edycja webinarów to ponad 1000 uczestników na każdym ze spotkań. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dotyczące nowych zasad rozliczenia w Estońskim CIT. To spotkanie przyciągnęło ponad 1400 uczestników.

Kontakt w sprawie rejestracji

Zapraszamy do rejestracji przez formularz

Na zgłoszenia oraz propozycje tematów czekamy do 27 października pytania związane z webinarami prosimy kierować na adres: webinary@mf.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ rkj/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.10.2021, 17:32
Źródło informacji MF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ