Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MFIPR: Dworzec w Imbramowicach na Dolnym Śląsku otwarty po przebudowie (komunikat)

26.02.2021, 13:26aktualizacja: 26.02.2021, 13:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje:

Zakończyła się modernizacja dworca kolejowego Imbramowice. Projekt został zrealizowany przy udziale Funduszy Europejskich i środków krajowych. Dzięki inwestycji podróżni mogą już korzystać z nowoczesnego, bardziej funkcjonalnego i dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami obiektu. Dworzec został wyposażony w proekologiczne rozwiązania. Jest komfortowo i bezpiecznie.

– Od dzisiaj dworzec w Imbramowicach zachęca podróżnych do korzystania z komunikacji kolejowej. Ze wsparciem Funduszy Europejskich oraz środków krajowych powstał spójny architektonicznie, nowoczesny obiekt, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przebudowa dworca poprawi komfort i standard obsługi podróżnych. To już kolejny dworzec na Dolnym Śląsku oddany do użytkowania w ostatnim czasie – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Budynek dworca i jego otoczenie dostosowano do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Zlikwidowano bariery architektoniczne, zamontowano oznakowanie w alfabecie Braille`a oraz mapy dotykowe. Z myślą o osobach niedosłyszących pojawiła się w budynku pętla indukcyjna. Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowano też toalety.

Dworzec zyskał całkowicie nowy wygląd. Zawdzięcza go nowej elewacji oraz przeszklonej fasadzie. Budynek zyskał również dodatkową kondygnację z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne. W obiekcie wymieniono też instalacje oraz okna, drzwi, konstrukcję i poszycie dachu.Dworzec stał się również bardziej przyjazny środowisku naturalnemu. Zamontowano w nim nowe, energooszczędne oświetlenie z automatyka sterującą. Ekologiczne będzie również ogrzewanie, które zapewni zainstalowana pompa ciepła. Nadzór nad wszystkimi urządzeniami i systemami na dworcu zapewni BMS (Building Management System), który także przyczyni się do optymalizacji zużycia energii elektrycznej i wody.

Na nowo zagospodarowano teren przed dworcem. Obiekt zyskał dodatkowe zewnętrzne oświetlenie. W sąsiedztwie budynku zamontowano wiatę rowerową, ławki i kosze na śmieci. Uporządkowano także zieleń. Przed dworcem wytyczono również miejsca postojowe dla samochodów.Inwestycja była realizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Koszt całego projektu wynosi 122,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 83,85 mln zł.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.02.2021, 13:26
Źródło informacji MFIPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ